Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
06 Haziran 2012
KİP'ten 2012'nin İlk 5 Ayında %45 Ciro Artışı
Türkiye’nin en köklü erkek giyim markası KİP, 5 yıl içerisinde yatırımlarıyla 350 satış noktasında, 1,5 milyon satış adedi ve yaklaşık 150 milyon TL ciro rakamlarına ulaşmayı planlıyor.

2012 yılına yeni projelerle giren KİP, Safranbolu fabrikasında geride bıraktığımız beş ayın değerlendirmesini yaparak 2013 yılı vizyonuyla birlikte, kısa süre önce hazırlanan özel ve sınırlı sayıda üretilen Kenan İmirzalıoğlu by Kip koleksiyonunu da ilk kez basınla paylaştı. KİP Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, KİP Marka Elçisi Kenan İmirzalıoğlu da katıldı.

KİP, Geçen Seneye Göre %45 Ciro Artışı Yakaladı

KİP Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, dünya ekonomisindeki gerilemeye rağmen, Kip olarak Türkiye ekonomisindeki büyümeye paralel bir büyüme gösterdiklerini ifade ederek şunları söyledi; “Bildiğiniz gibi Türkiye ekonomisi son beş yıldır hızlı bir büyüme içinde. Avrupa’ya göre göz kamaştırıcı bir atılım gerçekleştiriyoruz. KİP olarak biz de Türkiye ekonomisine paralel bir seyir izleyerek büyüyoruz. 2012 yılının ilk 5 aylık döneminde, geçen seneye göre %45 ciro artışı yakaladık. İkinci çeyrek ve yılsonu itibarıyla yükselme trendimizin hız kesmeden süreceğine inanıyoruz” dedi.

KİP Yurtdışında da Güçlü

Hüseyin Doğan; "KİP'in Kazakistan'da 3, Azerbaycan, Kıbrıs, Irak ve Ukrayna olmak üzere yurtdışında 7 satış noktası bulunuyor. Ortadoğu ülkeleri, Kuzey Afrika, Rusya ve Balkan ülkeleri KİP markamız için ilk planda hedeflenen bölgeler. Mağaza, corner, GG Store ve franchise olarak dört farklı satış noktası yönetiyoruz. 2012 yılı ikinci yarısı ve 2013 yılı itibariyle kendi mağazalarımız ve franchise ile büyümeye devam edeceğiz” dedi. KİP'in mağaza, corner, GG Store ve franchise'larla birlikte, yurtiçinde 48 ilde, 100 adet satış noktası bulunuyor. Firma her geçen gün artan talepler doğrultusunda, 2012 yılında 125 satış noktasına ulaşmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl 600 bin satış adedine ulaşan KİP, 750 bin satış adedi hedefliyor. Hüseyin Doğan; “5 yıl içerisinde, güçlü ve geleceğe odaklanmış vizyonumuz, uzun soluklu yatırımlarımızla 350 satış noktasında, 1,5 milyon satış adedi ve yaklaşık 150 milyon TL ciro rakamlarına ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

Kenan İmirzalıoğlu by KİP Koleksiyonu Yaza Damgasını Vuracak

Hüseyin Doğan; “Bu yıl Kenan İmirzalıoğlu by KİP koleksiyonumuz ile atılım gerçekleştirdik. Koleksiyonda yer alan gömlekler, satışa çıktığı ilk andan itibaren ülkemizin dört bir tarafından yoğun talep görüyor. Kenan İmirzalıoğlu by Kip koleksiyonu için ciddi bir yatırım yaparak kumaşından, dikim tekniğine kadar yeni bir konsept ortaya koyduk. Marka Elçimiz Kenan İmirzalıoğlu ile yakaladığımız sinerji ile bu yaz önemli başarılar elde edeceğiz” dedi.

Kenan İmirzalıoğlu'nun giyim tarzı ve beğendiği detaylardan ilham alınarak hazırlanan Kenan İmirzalıoğlu by KİP koleksiyonu, çok özel kumaşlarla ve sınırlı sayıda üretiliyor. Gömleklerde el işçiliği ön plana çıkıyor. KİP Marka Elçisi Kenan İmirzalıoğlu; “KİP ile çalıştığımızdan beri karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde önemli başarılara imza attık. 2012 İlkbahar-Yaz sezonu için Mısır’da katalog çekimi gerçekleştirdik. Keyifli ve güzel bir çalışma oldu. Birçok ürünün marka yüzü olabilirsiniz, kamuoyunda o ürünle yan yana anılabilirsiniz ama Kenan İmirzalıoğlu by Kip gibi sizin adınızı taşıyan böyle başarılı bir koleksiyon üretiliyorsa bu, firmanın size gösterdiği özeni ve güveni belli eder. Bu da benim için çok değerli” dedi.

100 Çalışandan 70’i Kadın

KİP markalı ürünlerin de üretiminin yapıldığı Gürmen Group’un Safranbolu, Araç ve Kastamonu fabrikalarında, yıllık 500 bin adet takım elbise ve 500 bin adet gömlek üretiliyor. Toplamda 1625 kişinin görev yaptığı fabrikalarda çalışanların %70’i kadın. KİP Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan; “Biz, kadın çalışanlarımızın varlığı ile gurur duyuyoruz. Kadınlarımızı üretime katarak atıl olan kadın gücünü çalışır hale getirdiğimiz ve fabrika yatırımlarımız aracılığı ile yörenin kalkınmasına katkı sağladığımız için mutluyuz.” dedi.


KİP Marka Elçisi Kenan İmirzalıoğlu; Kenan İmirzalıoğlu by Kip koleksiyonunun da üretildiği Kastamonu gömlek fabrikasını ziyaret ederek fabrika çalışanlarıyla sohbet etti, kendi adını taşıyan gömlekleri inceledi. Ziyaret sonrası Hüseyin Doğan ve Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte fabrika girişinde çalışanlarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı.


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/23 °C
İstanbul 17/26 °C
İzmir 16/31 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0406
EURO
6,7414
IMKB
80.549
ALTIN
248,760