Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Temmuz 2012
Penti, İSO 500 Listesinde
Penti, İSO’nun hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ilk 500’e girdi. Geçtiğimiz yıl ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ilk 10’da yer alan Penti bu yıl ilk 500’ün içinde 496. olarak yerini aldı.

Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo bu başarının sırrını şöyle anlatıyor: “Tüketim taleplerini iyi okuduk, üretim ve pazarlama imkanlarımızı buna göre yeniden yapılandırdık. Yeni teknikler, yeni ürünler denedik. Modern üretim tesislerimizle hem yurtiçinde hem yurtdışında tüketicilerimize hitap ettik. Yine başarımızın en önemli bir diğer nedeni de üretimde büyük ölçekli üretim yapmaya devam ederken aynı zamanda küçük siparişleri de karşılama esnekliğimizi devam ettirdik.”

Perakendeye yaptıkları yatırımın bu yükselmede büyük bir payı olduğunu vurgulayan Kariyo, önümüzdeki yılki hedeflerini ise kısaca şöyle özetledi:

“Bir yandan üretim tesislerimizi geliştirmek diğer yandan da Türkiye ve yurtdışındaki mağaza sayımızı çoğaltmayı hedefliyoruz. Yeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz. Birçok ülkeden talep almaktayız. Buna çevre ülkeler, orta Avrupa ülkeleri ve Amerika dahil. Biz Türkiye’yi bölgesel merkez olarak görüp çevre ülkelere ve dünyaya yayılmayı hedefliyoruz. Uluslararası büyüme hedefimiz değerli pazarlarda mağazacılık şeklinde olacak. Ambalajlarımızla, ürünlerimizle, mağazalarımızla, kurduğumuz iletişimle uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerliyoruz. Her ülke bazında o ülkenin zevklerine, geleneklerine, tüketicilerine yönelik olarak ürünlerimizi, ambalajlarımızı, mağazalarımızı kişiselleştiriyoruz.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/23 °C
İstanbul 17/26 °C
İzmir 16/31 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0406
EURO
6,7414
IMKB
80.549
ALTIN
248,760