Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
02 Kasım 2012
Honda'nın Gücü İstanbul Autoshow 2012'de
Yeni Civic Hatchback modelini Türkiye’de ilk kez Autoshow 2012’de görücüye çıkaran Honda, standında 12 otomobil ve 2 motosikleti de ziyaretçileriyle buluşturuyor.


Honda, Paris Motorshow fuarında görücüye çıkardığı yeni Civic Hatchback Dizel’i Türkiye’de ise ilk kez Autoshow’da otomobil severlerle buluşturuyor. Bu yeni model, 1.6lt dizel motoruyla hem sürüş performansı hem de yakıt verimliliği konusunda kendi kategorisinde başı çekiyor.

Her iki modelde de yer alacak yeni dizel motor, Earth Dreams Technology adı altında Avrupa’da kullanılacak motor serisinin ilk ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Motorun silindir bloğu ve silindir kapağında yüksek dayanıklı yeni bir malzemenin kullanılması, Honda’ya dünyanın en hafif 1.6 litre dizel motorunu üretme olanağı sağlıyor. Bu hafiflik otomobilin çevikliğine katkıda bulunurken, yüksek verimli kompakt turbo ile hassasiyeti artırıyor ve otomobili, yakıt tasarrufu ve performans dengesinde sınıfının lideri haline getiriyor. 1.6-litre i-DTEC motor, Civic modelinde gelecek baharda, CR-V’de ise gelecek yılın sonunda sunulmaya başlanacak.

Yeni CR-V ve Civic HB 2013’te Türkiye’de
Fuarda düzenlenen basın toplantısında konuşan Honda Türkiye CEO’su Hideto Yamasaki “Kuruluşundan bu yana Honda, teknolojiyi kullanarak insanların yaşamını daha kolay ve keyifli hale getirme amacıyla müşterilerine çeşitli ürünler sunuyor. Hatırlayacağınız üzere, yaşanan doğal afetlere rağmen, Honda geçtiğimiz mali yılda dünya çapında 23.9 milyondan fazla müşteriye ulaştı ve onların mutluluklarını paylaştı. 2016 mali yılında ise 25 milyon motosiklet, 8 milyon güç ürünü ve 6 milyon otomobil müşterisi olmak üzere dünya çapında 39 milyondan fazla yeni müşterinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Yamasaki ayrıca Çocuklarımız için Mavi bir Gökyüzü sloganıyla gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak istediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu felsefemizin bir göstergesi olarak da bugün Türkiye’deki dördüncü ECO modelimiz Yeni Civic Hatchback Diesel’i sunmanın gururunu yaşıyoruz. 1.6 litrelik i-DTEC dizel motor bulunan modelimizi gelecek baharda Türkiye’de satışa sunacağız. Gelecek yılın sonunda bu yeni dizel motor ile donatılmış yeni CR-V modelimizi piyasaya sunarak ECO serimizi daha da geliştireceğiz. Ancak CR-V’nin dizel versiyonundan önce gelecek baharda müşterilerimize 2.0L benzinli yeni CR-V modelini satın alma fırsatı sunacağız.”

Yeni modellere ek olarak Honda’nın ürün gamındaki tüm modeller de Autoshow 2012’de müşterilerin beğenisine sunuluyor. Ekonomik ve ekolojik Civic Eco, CR-Z, Accord ve Jazz, opsiyonel aksesuarlarıyla beraber Honda standında sergileniyor. Ayrıca, Honda motosikletlerinin amiral gemisi olan Goldwing ve kusursuz on-off tarzındaki Crosstourer da Honda motosikletlerinin kalitesinin ve gelişmiş dizaynının birer temsilcis olarak Honda standındaki yerini alıyor.

Yeni CIVIC Hatchback Daha Şık Daha Dinamik
Yeni Civic modelinin tasarımcıları, otomobilin sportif ve gelişmiş özelliklerini korumaya özen gösterirken yeni modelin hem daha şık hem daha dinamik olmasını hedeflediklerini belirtiyor.
Civic Geliştirme Şefi Mitsuru Kariya, eski modele kıyasla yeni Civic’in yüksekliğini 20 mm azalttıklarını ve genişliğini 10 mm artırdıklarını söylüyor. Doğru oranları belirlemenin yeni Civic'in tasarımındaki en önemli aşamalardan biri olduğunu aktaran Kariya, net ve dinamik bir biçim yaratırken tasarımın sportif özelliklerini de geliştirdiklerini sözlerine ekliyor.

Ana hedeflerinin kalite hissini artırmak olduğunu belirten Kariya sözlerine şöyle devam ediyor: “Yaklaşımımızı, müşterilerin beklentilerini ve Avrupa standartlarını karşılayacak şekilde değiştirdik. Yeni Civic’in hem verdiği his hem de görünüm açısından yüksek kaliteli bir kokpiti var. Sınıfının lideri bagaj alanı ve çok yönlü koltuk kombinasyonlarıyla halihazırda en kullanışlı model olarak öne çıkıyor.”

Civic İç Tasarım Şefi Yukio Emi ise yeni Civic’in geniş iç hacminden ödün vermeyecek şekilde geliştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam ediyor: “Yeni modelin iç tasarımı sürücüye odaklanıyor ve sportif bir ortam yaratıyor. Bir yarış otomobili veya uçak kokpiti hissi yaratmaya çalıştık.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/18 °C
İstanbul 7/19 °C
İzmir 14/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
455,269