Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
06 Kasım 2012
Geleceğin Ticari Aracı eT, Autoshow'da
Geleceğin Ticari Aracı olarak nitelendirilen eT! de İstanbul Autoshow’un en ilgi çekici modellerinden biri olmaya aday.

Teknolojinin Ticari Araçta geldiği Son Nokta: eT
İlk olarak Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilenen ve ticari araçların geleceğine yönelik bir konsept araç olan eT! İstanbul Autoshow Fuarı’nın en ilgi çekici modellerinden biri. Yarının tedarik ve dağıtım dünyasına bir bakış olarak görülen eT! Alman Posta Servisi (Deutsche Post) için geliştirildi. Konsept, evden eve teslimat yapan posta servisi çalışanını takip edebiliyorken, aynı zamanda bana gel (Come to me) fonksiyonu sayesinde sürücünün çağırdığı yere de kendi kendine gidebiliyor. Elektrikli motoruyla şehir içinde kullanım için tasarlanan eT!, fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın en çok ilgi çeken modellerinden biri olacak.

Volkswagen Ticari Araç’ın fuarda sergilediği modellerin başında, henüz araştırma statüsünde olan, elektrikli konsept ticari aracı eT! geliyor. Efsanevi Transporter serisinin gelecek ile ilgili bir yorumu olan eT!, özellikle şehir içinde posta veya kurye aracı olarak tasarlandı.

Hafif ticari araçların geleceğine yönelik bir konsept araç olan eT!, yarının tedarik ve dağıtım dünyasına bir bakış olarak görülüyor. Alman Posta Servisi (Deutsche Post) için geliştirilen konsept, evden eve teslimat yapan posta servisi çalışanını takip edebiliyor

Klasik sürücü kapısıyla birlikte, yolcu tarafında çift kademeli otomatik sürgülü kapı olan eT!’de en büyük özelliklerden biri, sürücü kabininde bulunan sürüş kontrol çubuğu. Bu çubuk yardımıyla, araç, sürücü koltuğuna oturulmasına gerek kalmadan saatte 6 kilometre hızla kullanılabiliyor. eT!deki bir büyük yenilik ise, Bana Gel (Come To Me) ve Beni Takip Et (Follow Me) özellikleri; sürücü, teslimattayken, iPhone yardımı ile aracını, kendisinin olduğu yere çağırabiliyor. eT! de sürücüsünün nerede olduğunu anlıyor ve ona doğru gidebiliyor. Ya da sürücü, teslimat anındayken, ’Beni Takip Et‘ sistemini aktive edince, araç, teslimat süresi boyunca, sürücüsünü otomatik olarak takip edebiliyor.
Elektrikli motoruyla şehir içinde kullanım için tasarlanan eT!, fuarda Volkswagen Ticari Araç’ın en çok ilgi çeken modellerinden biri olacak.

35’er kW’lık 2 elektrik motorunun arka tekerleklere uyguladığı tahrikle hareket eden ve 100km’lik bir menzile sahip e T!, son derece kompakt olarak tasarlandı. 4090mm uzunluğu, 1850 mm genişliği ve 1980 mm yüksekliğiyle dikkat çeken e T!, Alüminyum Space Frame platformunda üretildi ve 2 bin 500 kg ağırlığa sahip. 3,6 metreküplük yük alanına sahip e T!, 8,5 metre dönüş çapıyla da oldukça etkili bir kullanım sunuyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953