Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
09 Kasım 2012
SUV Kavramının Geleceği Touareg
Volkswagen’in lüks segmentte yeni tasarım DNA’sını takip eden ve sekiz ileri otomatik şanzımanı, teknolojik özellikleri, üst düzey donanımlarıyla sınıfının zirvesinde yer alan SUV modeli Touareg de İstanbul Autoshow'daki bir başka Volkswagen yıldızı.

Dünyanın ilk Sekiz ileri otomatik şanzımana sahip SUV‘u
SUV segmentinde dünyanın ilk 8 ileri otomatik şanzımanının standart olarak sunulduğu Touareg’de 7 ve 8’inci vitesler, yakıt-etkin aşırı hız vitesleri olarak düzenlenmiş. BlueMotion Technology etiketine sahip ve Start/Stop sistemini bünyesinde barındıran V6 TDI motor, 240 beygir gücünde ve 7.4 lt / 100 km ortalama yakıt tüketim değeri ile sınıfının en düşük yakıt tüketim değerlerine imza atarken, emisyon değerlerini de aşağı çekmeyi başarıyor.

Sınıfının en kapsamlı güvenlik donanımı
Sınıfının en kapsamlı güvenlik paketi ile ileri aktif ve pasif güvenlik sistemlerine sahip olan Touareg’de 9 hava yastığı, elektronik stabilizasyon programı (ESP), kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), anti patinaj sistemi (ASR), motor tork kontrolü (MSR), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), ön ve arka viraj denge çubukları, dört tekerlekten bağımsız süspansiyon, hidrolik fren desteği (BAS), elektronik fren güç dağılımı (EBD), yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), frenleme hazırlığı (Prefill), frenleme desteği (FBS), yağmurda fren desteği, yokuş yukarı kalkış yardımı (Hillhold), elektronik fren gibi özellikler standart olarak bulunuyor.

Standart güvenlik donanımlarına ek olarak birçok yeni özellik de dikkat çekiyor. Park freninin bir düğme ile çalıştırıldığı Touareg’de, V6 motorlu versiyonlar için Start/Stop sistemi de standart olarak sunuluyor. Touareg ayrıca, bir SUV’da şimdiye kadar kullanılan en geniş panoramik açılır cam tavan ile de fark yaratıyor.

Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC) ve ek ön destek sistemi (Front Assist), acil durumlarda aracı durma noktasına getirecek şekilde fren yapıyor. Proaktif yolcu koruma sisteminin de tamamen yenilendiği Touareg’de, destek sistemlerinden oluşturulan ağ, kaza durumunda sadece emniyet kemerlerinin gerilmesini sağlamakla kalmayarak, aynı zamanda istikamette ani bir yanal değişiklik olması durumunda camların ve panoramik açılır tavanın da hızla kapanmasını sağlıyor.

Dış aynalar, bagaj kapısı ve radyatöre yerleştirilen 4 kamera ile araç çevresinde 360 derecelik bir görüntü sağlayan alan görüntüleme sistemi (Area View) Volkswagen‘de ilk kez Touareg’de standart olarak sunuluyor. Touareg‘in orta konsolunda bulunan dokunmatik ekrana aktarılan tüm görüntüler kuş bakışı bir açıyla güvenli bir sürüşün yanısıra kullanıcısına mesafe kontrolü ve manevra kabiliyetinin ayarlanması konusunda yardımcı oluyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953