Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
13 Mayıs 2013
Dünyanın Ateşi Yükselmeye Devam Ediyor
Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Küresel Isınma Kurultayı, 14 Mayıs 2013 Salı günü, İstanbul Sanayi Odası Odakule Toplantı Salonu’nda tam gün olarak gerçekleşecek.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Küresel Isınma Kurultayı, 14 Mayıs 2013 Salı günü, İstanbul Sanayi Odası Odakule Toplantı Salonu’nda tam gün olarak gerçekleşecek. Kurultay’ın sloganı Enerjini verimli kullan Geleceğine sahip çık.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılarak bir konuşma yapacağı Kurultay’ın açılış konuşmalarını, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkan Vekili Adnan Ersoy Ulubaş ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak yapacak.

Kurultay ilk bölümünde Medya Enerji Verimliliğine Nasıl Bakıyor?' konulu panelin ardından, Sektör Enerji Verimliliği Konusunda Neler Yapıyor? başlıklı ikinci oturum gerçekleştirilecek. Enerji Verimliliği Hakkında Ne Biliyoruz? Hangi Önlemler Alınmalı? formu takiben yapılacak plaket töreninden sonra Kurultay, Prof.Dr. Doğanay Tolunay, sonuç bildirgesini sunacak.

Sponsorluğunu TAV Havalimanları, Kale Grup, Evyapport, Coca-Cola, medya sponsorluğunu da Medya Takip Merkezi’nin yaptığı Kurultay’ı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, Enerji Verimliliği Derneği destekliyor.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği günümüzün en önemli ekolojik sorunları arasında yer almakta. Sanayi, ulaşım, enerji, tarım, orman, turizm, sağlık, gibi bir çok sektörü yakından ilgilendiren bu önemli konuya dikkat çekmek, kamuoyunu bilgilendirmek, farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere ulaşabilen yazılı/görsel/sosyal medya çalışanlarını bilinçlendirmek amacıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından 2008 yılında ilk Küresel Isınma Kurultayı gerçekleştirildi. Bu ilk kurultayda daha çok küresel ısınma ve iklim değişikliğinin ne olduğu, gelecekte neler olabileceği tartışıldı. Daha sonraki yıllarda düzenli olarak gerçekleştirilen kurultayların her birinde bir konu ele alındı. Sanayinin, Kamu kuruluşlarının, Ekonomi yazarlarının iklim değişikliğine bakış açıları tartışıldı. Son İki yıldır Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) öncülüğünde gerçekleştirilen Kurultay’ın bu sene ele alacağı konu enerji verimliliği.

V. Küresel Isınma Kurultayı’nda enerji verimliliğinin ele alınmasının en önemli sebebi enerji sektörünün sera gazları emisyonlarının % 65’inden sorumlu olması. Özellikle fosil yakıt kullanılarak üretilen enerji nedeniyle atmosferdeki CO2 konsantrasyonları her geçen gün yükselmekte. Diğer taraftan insanlığın refah düzeyinin artması da enerji ihtiyacının sürekli artmasına yol açmakta. Bu sorunun önüne geçilmesi için alternatif ya da başka bir deyişle yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması gerektiği herkes tarafından bilinmekte. Ancak gözden kaçan konulardan birisi aslında en temiz enerjinin tasarruf edilen ya da verimli kullanılan enerji olduğu.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Küresel Isınma Kurultayı, 14 Mayıs 2013 Salı günü, İstanbul Sanayi Odası Odakule Toplantı Salonu’nda tam gün olarak gerçekleşecek.

Kurultay’a Bakan Taner Yıldız katılacak
Sponsorluğunu TAV Havalimanları, Kale Grup, Evyapport, Coca-Cola, medya sponsorluğunu da Medya Takip Merkezi’nin yaptığı Kurultay’ı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı , İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Sanayi Odası, Enerji Verimliliği Derneği destekliyor.

Kurultay, Enerjini verimli kullan Geleceğine sahip çık sloganı ile İstanbul Sanayi Odası Odakule Salonu’nda yapılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılarak bir konuşma yapacağı Kurultay’ın açılış konuşmalarını, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkan Vekili Adnan Ersoy Ulubaş ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak yapacak.

Kurultay ilk bölümünde düzenlenecek Medya Enerji Verimliliğine Nasıl Bakıyor?' konulu panelin yönetimini Şekerbank T.A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Basri Göktan üstlenecek.
Panelde, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Bloomberg HT Ekonomi Koordinatörü Özlem Dalga, Anadolu Ajansı Haber Müdürü Zeki Gümüş, Yeni Şafak Gazetesi Ekonomi Müdürü Yakup Kocaman ve CNNTürk Yapımcı ve Yönetmeni Güven İslamoğlu konuşacak.

Sektör Enerji Verimliliği Konusunda Neler Yapıyor? başlıklı ikinci oturumu Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz yönetecek.

Bu oturumda TAV Havalimanları Sürdürülebilirlik Grubu Lideri Necdet Büyükbay,Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selim Ergün, TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Silahtaroğlu Baykal ve TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut konuşacak.

Moderatörlüğünü Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak'ın yapacağı, Enerji Verimliliği Hakkında Ne Biliyoruz? Hangi Önlemler Alınmalı? forumda da, konunun uzmanları yer alacak.
REC Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Direktörü Dr. Sibel Sezer Eralp, TEMA Vakfı Genel Müdürü M. Serdar Sarıgül, Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi Müdürü Çevre Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Cılız, Meteoroloji İstanbul 1.Bölge Müdürlüğü Mühendisi Emrah Tuncay Özdemir ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) İstanbul Bşkanı Yrd. Doç. Dr. Muhammet Garip, enerji verimliliği ve çevre ilişkisini konuşacak.

Plaket töreninin ardından Prof.Dr. Doğanay Tolunay, sonuç bildirgesini sunacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 12/28 °C
İstanbul 22/28 °C
İzmir 21/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3653
EURO
8,7151
IMKB
80.549
ALTIN
460,837