Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Mayıs 2013
Inepo'da Ödüller Sahiplerini Buldu
Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde İstanbul Fatih Koleji tarafından düzenlenen 21. INEPO (Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı) ödül töreni bugün Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 45 ülkenin gençlerinin bir arada söylediği ‘Memleketim’ şarkısı çok alkış aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayyıldız, Sudan Hartum Eyalet Milli Eğitim Bakanı Dr. El Mutasım Abdelrahmen El Hasan, Bosnahersek İstanbul Başkonsolosu Hrvoje Kanta, Endonezya İstanbul Başkonsolosu Suri Tauchıd katıldı.

Fatih Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Kıcıroğlu yaptığı açılış konuşmasında, çöp dağlarının büyüdüğünü, kirli atıkların doğayı bozduğunu belirterek, ’21. Yüzyılda yeni ahlak pusulasına ihtiyacımız var. Gençler bu bilinçle gelecek için yaşanılabilir çevre oluşturuyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da, farklı ülkelerden gelen kardeşlerimizin burada el ele görüntü vermeleri bizi çok mutlu etti. Sağlıklı dünyada yaşayacağımızın garantisini İNEPO’da gördüm. Çevre evrenseldir hep beraber korumak zorundayız. Bu gençler ile hem ülkemiz hem dünyamız güzelleşecek dedi.

Inepo seçici kurulu ve aralarında Amerika, Afganistan, Kanada, Almanya, Kosova, Moldova, Pakistan, Yemen gibi ülkelerin bulunduğu 45 ülke çocuklarından oluşan yarışmacılar, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’da iki dev şehir ormanı projesi ile Yılın Çevreci Lideri olarak seçti. Çevreci gençler arasında yapılan ankette ‘En Çevreci Lider’ sorusunun cevabı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Erdoğan oldu.

TÖRENDE YILIN ÇEVRECİ KURUM VE KURULUŞLARI DA ÖDÜLLENDİRİLDİ

İstanbul’da iki dev şehir ormanı projesi ile Yılın Çevreci Lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ödülü Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ya Takdim edildi, T.C Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına ödülü aldığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta Başkanımızın sevgi ve selamlarını iletti.

Yaptığı Çevre Haberleri ile halkı aydınlattığı için NTV, Yeşil Ekran Programı sunucusu Ilgaz Gürsoy, Türkiye Gazetesi Yeşil Sayfa ile Ediz Hun’un adına Türkiye Gazetesi Yazı İşleri Editörü Ercan Seki alırken, Çevre haberleri ile Aksiyon Dergisi Gürhan Savgı, Çevre için uzun yıllardır çeşitli uygulamalarda bulunan GSM Firması TURKCELL adına Kurumsal İletişim Sorumlusu Vahit Bora, Senegal deki su kuyusu açmak için yapılan mücadeleyi anlatan film Selam adına başrol oyuncuları Hasan Nihat Sütçü, Emre Karakoç, Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah, Çevre Ödülü altında gelecek nesillere örnek çevre projelerini desteklediği için ‘Ülker Grubu adına Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Uçan, Çevreci Maden Mühendisi, Eğitimci, Sigara Bırakma Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural aldı.

Altın madalya alan ülkeler:
BOSNIA AND HERZEGOVINA, EGYPT, INDONESIA, KOSOVO, ROMANIA, RUSSIA, SOUTH KOREA, UKRAINE

Gümüş madalya alan ülkeler:
BRAZIL, KOSOVO, MACEDONIA, MOLDOVA, NIGERIA, ROMANIA, TAJIKISTAN,TÜRKİYE, UKRAINE,AMERİKA, BELARUS, MOLDOVA, SLOVAKIA

Bronz madalya alan ülkeler:
BOSNIA AND HERZEGOVINA, GERMANY, INDONESIA, IRAN, KAZAKHSTAN, KOSOVO, KYRGYZSTAN, MACEDONIA, MALAYSIA, MONTENEGRO, MYANMAR, RUSSIA, TAJIKISTAN, TANZANIA, TURKMENISTAN, TÜRKİYE, UNITED KINGDOM, BRAZIL, EGYPT, LATVIA, SLOVAKIA, SOMALIA,

Jüri Özel ödülünü alan ülkeler:
AZERBAIJAN, GEORGIA, IRAQ, MOZAMBIQUE, PAKISTAN, POLAND, THAILAND, KAZAKHSTAN, STONIA
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 18/32 °C
İstanbul 22/29 °C
İzmir 22/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,2293
EURO
8,4968
IMKB
80.549
ALTIN
475,997