Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
10 Haziran 2013
Otokar'a Çevre Bakanlığı'ndan Ödül Geldi
Otokar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye’nin en temiz sanayi tesisi yarışmasında birincilik ödülü kazandı. Otokar’ın Adapazarı Arifiye’de bulunan üretim tesisi en temiz sanayi tesisi seçildi.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin en temiz sanayi tesisi yarışmasında Adapazarın’da bulunan üretim tesisleri ile birincilik kazandı.

Yarışmada kazananların açıklandığı ödül töreni 05 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Otokar’a birincilik ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Dr. Çağatay Dikmen verirken ödülü Otokar’dan Üretim ve Tesis Mühendislik Müdürü Ferda Ertekin aldı.

Otokar’ın üretim tesislerinin en temiz tesis seçilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Otokar Üretim ve Tesis Mühendislik Müdürü Ferda Ertekin, “Çevre konusunda Türkiye’nin ilk ISO 14000 belgesini alan otomotiv firmalarından biri olan Otokar, çevre koruması alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Sakarya fabrikamızda her zaman sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda 50. Kuruluş yılımızda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bu ödülü almak bizim için gurur verici” dedi.

Bugüne kadar on dört çevre ödülüne layık görülen Otokar, geçtiğimiz aylarda da İstanbul Sanayi Odası tarafından Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri kategorisinde ödüllendirilmişti.

Otokar, 2012 yılında tehlikeli atık maliyetlerini 2011 yılına göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttı. 2011 yılına göre 2012 yılında enerji tüketimini düşürmeye ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarla elde edilen CO2 emisyonu tasarruf miktarını 3 kat artırdı. Yine 2012’de sosyal sorumluluk amaçlı verilen çevre eğitimlerinin saati 4 kat artış gösterdi. Şirket içi ve dışı ağaçlandırma çalışmalarında dikilen fidan sayısı geçtiğimiz yıl yüzde 50 arttı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 19/35 °C
İstanbul 24/34 °C
İzmir 27/39 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,3480
EURO
9,8900
IMKB
80.549
ALTIN
486,31