Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Ağustos 2013
Bosch Rexroth’a Çevre Ödülü
2013 yılı Çevre Ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da katıldığı törenle dağıtıldı. Bosch Rexroth adına ödülü, Kalite, İş Güvenliği ve Çevre Bölüm Müdürü Tülin Vergen aldı.

1995 yılından bu yana, çevrenin gelişimine ve korunmasına katkıda bulunmak, çevresel açıdan gelişimi teşvik etmek, değişen çevre kavramına uyumu cesaretlendirmek, çevre yatırımlarının yanı sıra, çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları desteklemek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri kapsamında, Büyük Sanayi Kuruluşu alanındaki Teşvik Ödülü'nün bu seneki sahibi Bosch Rexroth oldu. Bosch Rexroth bu ödüle, tesislerinde ve üretim süreçlerinde sürdürdüğü çevreci uygulamalar nedeniyle layık görüldü.

Toplam 22 kuruluşun başvurduğu çevre ödülleri için, dereceye girenler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOBB, TSE, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, TÜBİTAK MAM, Marmara, Kocaeli, Sakarya, Uludağ Üniversiteleri, Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü, Kalder, TEMA ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nden toplam 16 jüri üyesinin değerlendirme ve saha incelemelerinin sonucunda belirlendi. Bosch Rexroth, tesislerinde çevre kirliliğini önlemek için sağladığı katkı, üretim süreçlerinde çevre dostu teknolojileri kullanması, çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda en son teknolojileri takip etmesi, doğal kaynak tasarrufunda yaptığı çalışmalar ve mevcut Çevre Yönetim Planı ile uygulamakta olduğu Çevre Yönetim Sistemi nedeniyle Teşvik Ödülü'nü almaya hak kazandı.

Bosch Rexroth Faaliyetlerini Çevre Koruma Prensipleri Çerçevesinde Sürdürüyor
Kaynakların tasarruflu kullanılmasına ve çevrenin temizliğine özen gösterme ilkesiyle hareket eden Bosch Rexroth, sürdürülebilirlik vizyonu ile ekonomi, ekoloji ve topluma karşı sorumluğunun yanı sıra, faaliyetlerini gelecek nesilleri de düşünerek yürütüyor. Çevre konularında ekstra hassasiyet taşıyan Bosch Rexroth, ürünlerini güvenli, çevreye duyarlı tasarruflu olarak üretiyor.

Hedef Türkiye’nin En Temiz Sanayi Kuruluşu Ödülü’nü Almak

Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri kapsamında yer alan, Teşvik Ödülü nün sahibi olan Bosch Rexroth’un Kalite, İş Güvenliği ve Çevre Bölüm Müdürü Tülin Vergen “Çevre odaklı faaliyetlerimizle, önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Türkiye’nin En Temiz Sanayi Kuruluşu ödülünü almayı hedefliyoruz” dedi.

Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Hakkında
1995 ve 1996 yılları arasında; Yeşil Baca, Atık Su Arıtma Tesisi, Çevreci Ürün ve Çevreci Proje isimleri altında 4 dalda verilen Çevre Ödülleri, 1997 yılından itibaren tek dalda verilmeye başlandı ve ödüle; ‘Çevreci Başkan’ olarak da bilinen Kocaeli Sanayi Odası eski başkanı Şahabettin Bilgisu’nun adı verildi.

Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri 1998 yılından itibaren İzmit çevresinde yer alan illeri, 1999 yılından bu yana ise Marmara Bölgesinde yer alan; Sakarya, Bilecik, Yalova ve Bursa’yı da kapsayacak şekilde genişletildi. 2003 yılından bu yana ödüller; Büyük Ölçekli Kuruluşlar ve Küçük ve Orta Büyüklükteki Kuruluşlar olarak iki kategoride veriliyor. Çevre ödülleri, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği Marmara Bölgesi’nde, çevre bilincinin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasında önemli rol oynuyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/28 °C
İstanbul 19/27 °C
İzmir 22/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,6349
EURO
10,3156
IMKB
80.549
ALTIN
497,410