Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Kasım 2013
Baumax Engelleri Kaldırıyor
9 ülkede, toplam 160 marketi, 11 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Avusturyalı dev yapı marketi zinciri bauMax, yaklaşık 20 yıldır engelliler için başarılı projelere imza atıyor.

bauMax, toplumun aynı haklara sahip bireyleri olarak gördüğü engelli vatandaşların istihdamı için geliştirdiği İnsana Değer Programı ile binlerce engelliyi iş hayatına kazandırıyor. Engelli istihdam oranını yüzde 5'e çıkarmayı hedefleyen bauMax’ın Türkiye Genel Müdürü Rainer Wendelberger, bu programla dünya çapında 200'den fazla engellinin şirket bünyesinde istihdam edildiğini söyledi. Türkiye'deki mağazalarında ise 15 engellinin istihdam edildiğini belirten Wendelberger, "Bu oranı yılsonuna kadar 19'a, 2014'te ise 30'a çıkarmayı planlıyoruz. Hedefimiz engelli çalışan oranını yüzde 5'e çıkarmak. Biz kişilerin engellilik oranına bakmıyoruz. Kişi % 40’ın üzerinde engelli bile olsa, bünyemizde istihdam etmeye gayret ediyoruz" dedi.

Her yıl Aksiyon Günü düzenliyor
Engelli çalışanlarının daha ziyade insan kaynakları, mal kabul, temizlik gibi departmanlarda çalıştığını kaydeden Wendelberger, yeteneğine göre ofislerde de görevlendirildiklerini söyledi. bauMax bünyesinde istihdam edilen otizmlilerin ise şirket bünyesinde çok başarılı işlere imza attıklarını belirten Wendelberger, şunları aktardı:
"Otizmli arkadaşlarımız özellikle market müdürlerinin yardımı ve personel desteğiyle çalışıyorlar. Bu süreçte çiçek ve bitkilerle özel bir bağ kurduklarını fark ettik. Bu nedenle onları daha çok bahçe malzemesi reyonlarımızda istihdam ediyoruz."

bauMax tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 2007 yılından beri çalışanları ile birlikte, İnsana Değer Ödülü (Human Award) çerçevesinde, resmi kurum ve kuruluşlarla beraber de projeler geliştirerek hayata geçiriyor.

bauMax – Türkiye’de de sosyal sorumluluk bilinci büyük önem taşıyor. bauMax, Türkiye’de faaliyette bulunduğu ve önümüzdeki dönemlerde faaliyete geçeceği diğer şehirlerde de, engelli vatandaşlara yönelik sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeyi, en önemli şirket hedefleri içerisine almış bulunuyor. Bu çerçevede de bauMax, her yıl Ekim ayında Sınırların olmadığı, engellerin aşıldığı bir yer mutlaka vardır! sloganı ile kapılarını bir günlüğüne engelli vatandaşlarımıza açıyor. Özel durumu olan vatandaşları topluma kazandırmaya yönelik, Aksiyon Günü ismini taşıyan bu anlamlı etkinlikte engelli çocuklar ve gençler, bauMax’ın dünya çapındaki tüm mağazalarında bir tam gün boyunca çalışma imkanı buluyorlar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 8/20 °C
İstanbul 14/20 °C
İzmir 15/23 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,8288
EURO
6,6822
IMKB
80.549
ALTIN
231,817