Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Kasım 2013
Baumax Engelleri Kaldırıyor
9 ülkede, toplam 160 marketi, 11 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Avusturyalı dev yapı marketi zinciri bauMax, yaklaşık 20 yıldır engelliler için başarılı projelere imza atıyor.

bauMax, toplumun aynı haklara sahip bireyleri olarak gördüğü engelli vatandaşların istihdamı için geliştirdiği İnsana Değer Programı ile binlerce engelliyi iş hayatına kazandırıyor. Engelli istihdam oranını yüzde 5'e çıkarmayı hedefleyen bauMax’ın Türkiye Genel Müdürü Rainer Wendelberger, bu programla dünya çapında 200'den fazla engellinin şirket bünyesinde istihdam edildiğini söyledi. Türkiye'deki mağazalarında ise 15 engellinin istihdam edildiğini belirten Wendelberger, "Bu oranı yılsonuna kadar 19'a, 2014'te ise 30'a çıkarmayı planlıyoruz. Hedefimiz engelli çalışan oranını yüzde 5'e çıkarmak. Biz kişilerin engellilik oranına bakmıyoruz. Kişi % 40’ın üzerinde engelli bile olsa, bünyemizde istihdam etmeye gayret ediyoruz" dedi.

Her yıl Aksiyon Günü düzenliyor
Engelli çalışanlarının daha ziyade insan kaynakları, mal kabul, temizlik gibi departmanlarda çalıştığını kaydeden Wendelberger, yeteneğine göre ofislerde de görevlendirildiklerini söyledi. bauMax bünyesinde istihdam edilen otizmlilerin ise şirket bünyesinde çok başarılı işlere imza attıklarını belirten Wendelberger, şunları aktardı:
"Otizmli arkadaşlarımız özellikle market müdürlerinin yardımı ve personel desteğiyle çalışıyorlar. Bu süreçte çiçek ve bitkilerle özel bir bağ kurduklarını fark ettik. Bu nedenle onları daha çok bahçe malzemesi reyonlarımızda istihdam ediyoruz."

bauMax tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 2007 yılından beri çalışanları ile birlikte, İnsana Değer Ödülü (Human Award) çerçevesinde, resmi kurum ve kuruluşlarla beraber de projeler geliştirerek hayata geçiriyor.

bauMax – Türkiye’de de sosyal sorumluluk bilinci büyük önem taşıyor. bauMax, Türkiye’de faaliyette bulunduğu ve önümüzdeki dönemlerde faaliyete geçeceği diğer şehirlerde de, engelli vatandaşlara yönelik sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeyi, en önemli şirket hedefleri içerisine almış bulunuyor. Bu çerçevede de bauMax, her yıl Ekim ayında Sınırların olmadığı, engellerin aşıldığı bir yer mutlaka vardır! sloganı ile kapılarını bir günlüğüne engelli vatandaşlarımıza açıyor. Özel durumu olan vatandaşları topluma kazandırmaya yönelik, Aksiyon Günü ismini taşıyan bu anlamlı etkinlikte engelli çocuklar ve gençler, bauMax’ın dünya çapındaki tüm mağazalarında bir tam gün boyunca çalışma imkanı buluyorlar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 2/9 °C
İstanbul 9/13 °C
İzmir 10/14 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3045
EURO
6,0284
IMKB
80.549
ALTIN
219,348