Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
05 Aralık 2013
Ankara'da Basketbola Profesyonel Yaklaşım
Geleceğin dev adamları Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu'nda her biri alanında uzman 7 basketbol antrenörü eşliğinde beslenmeleriden, okullarına kadar her detayları ele alınarak yetiştiriliyor

Basketbolu futbol kadar popüler yapmak için yeniden yapılanan Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu, geleceğin dev adamlarını herbiri alanında uzman 7 basketbol antrenörü eşliğinde yetiştiriyor. Eğitimlerde antrenmanların dışında çocukların okul hayatlarından, beslenmelerine, okul başarılarına kadar her ayrıntı titizlikle ele alınıyor.

Sporda başarı için küçük yaşlardan itibaren sistematik, her yönüyle eğitim verilmesi anlayışından yola çıkan Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu, modern tesislerinde çocuk ve gençlere başarıyı yaşatacak her ayrıntıyı sunuyor.

Tesis yetersizliği kadar uzman eğitim kadrosu azlığının da Türk sporunun en önemli sorunları arasında yer aldığını anlatan Okulun Yönetim Kurulu Başkanı Şehper Özçelik, ince detayların bile titizlikle ele alındığı tesislerinde, kadrolarına kattıkları ve uzun yıllar profesyonel liglerde görev alan Ankara'nın en önemli basketbol antrenörüyle bu sorunu giderdiklerini kaydetti.

Özçelik, basketboldaki başarıları öne çıkan ülkeleri bile kıskandıracak yeni yapılanmalarıyla kısa sürede hedeflerinin üstünde sonuçlar almaya başladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"İsteyince, araştırınca, mücadele edince elde edilmeyecek başarı yok. Açıkça söylemek gerekirse 3 yılda elde edemediğimiz başarıyı, profesyonel kadromuz, altyapımıza verdiğimiz önem ile bir kaç ayda almayı başardık. Bu başarı bizi gelecek için daha da umutlandırdı. Futbolun tahtına göz diktiğimiz bu yolda kadromuzda yer alan çocuk ve gençler geleceğin dev adamları olarak başarıdan başarıya koşacak. Alınacak daha büyük uluslararası başarılar, Yunanistan, Rusya, İtalya, İspanya gibi ülkelerde olduğu kadar basketbolu popüler kılacak. Biz bu hedefle yola çıktık. Çayyolu Tofaş Basketbol Okulu olarak gelecekte adımızı altın harflerle yazdırmaya kararlıyız. Basketbolda daha büyük başarılara imza atmamızı sağlayacak bir nesil geliyor. Bu nesil basketbolu futbol kadar popüler yapacak."

Şehper Özçelik, bunun için istemenin yeterli olmadığını, başarıya ulaşan örnekler dikkate alınarak çok çalışılması gerektiğinin altını çizerek, "Tamamen kurumsallaşan yapımızda öğrencilerimizin her aşamasını takip ediyoruz. Öyle ki ailelerinden nasıl beslendiklerinin raporunu alıyor, ona göre beslenmelerini sağlıyoruz. Okulları ile sürekli irtibat halindeyiz, derslerindeki başarıları izliyoruz. En kapsamlı hastanelerde sağlık kontrolleri yapılıyor. Velilerle düzenli aralıklarla toplantılar gerçekleştiriyoruz. Adeta attıkları her adımı takip ediyoruz. Şimdiden sömetr turnuvalarını ayarladık. Bu yaklaşım onların da hoşuna gidiyor. Her geçen gün daha iyi olmak, motivasyonlarını artırıyor" dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara -1/5 °C
İstanbul 9/13 °C
İzmir 9/13 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3985
EURO
9,0105
IMKB
80.549
ALTIN
442,399