Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
24 Aralık 2013
Geleceğin Şefleri Diplomalarını Aldı
Dünyanın en prestijli mutfak sanatları kurumu kabul edilen Le Cordon Bleu’nün Özyeğin Üniversitesi bünyesindeki 11 haftalık güz dönemi eğitimini tamamladı

Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 2013 Ocak ayında Türkiye’de eğitime başlayan Le Cordon Bleu, sertifika programlarına katılarak 11 haftalık eğitimi tamamlayan öğrencilerini mezun etti. Mutfak Aşaması ve Pastacılık Aşaması olmak üzere temel 2 alandan oluşan programda, mutfak ve pastacılıkta temel, orta ve üstün seviyelerini başarıyla tamamlayan 52 öğrenci, diploma ve sertifikalarını Fransız Master Şefleri Gilles Company ve Christophe Bidault’nun elinden aldı.

Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu konuyla ilgili olarak, “Programımızı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin mezuniyetlerinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz 11 hafta boyunca Master Chef’lerimizden mutfak sanatlarının inceliklerini, kusursuz mutfak tekniklerini öğrendiler. Bu mezunlarımızın ileride Türkiye gastronomi dünyasında önemli yerlere geleceklerine; Türk Mutfağının tanıtılması ve Türk Şeflerinin de dünyada hak ettiği yeri almalarında önemli rol oynayacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

Programdan en yüksek ortalama ile mezun olan ve Diplome De Patisserie belgesini almaya hak kazanan Le Cordon Bleu Pastacılık öğrencisi Zeynep Karahan ise “Artizan stilinde üretim yaptığım atölyemi destekleyecek şekilde bir eğitim aldım. Fransız pastacılık tekniklerini, deneyimli Fransız Şeflerinden almak önemli bir ayrıcalıktı. Bu şekilde sektöre bir adım daha önde başlamış olduğuma inanıyorum”dedi.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü M. Teoman Alemdar, “118 yıldan beri mutfak sanatlarında mükemmeliyetle eş anlamlı olan Le Cordon Bleu’den sertifikalı şef olmak bir ayrıcalık. Özyeğin Üniversitesi ve Le Cordon Bleu işbirliği ile artık Türkiye’de de bu sertifikaya sahip olmak mümkün. Üniversitemiz bünyesindeki programları başarıyla tamamlayarak uluslararası geçerliliği olan diploma ve sertifikalara hak kazanan mezunlarımızı tebrik ediyoruz” diye konuştu.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/28 °C
İstanbul 20/27 °C
İzmir 22/35 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,6132
EURO
10,3065
IMKB
80.549
ALTIN
496,229