Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Aralık 2013
Sony'den PS4'e Akademik İşbirliği
PlayStation®4 geliştirme kitleri için PlayStationFirst lisans programının Avrupa’nın farklı ülkelerindeki çeşitli üniversitelerden ilk katılımcıları açıklandı.

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), PlayStation®4 geliştirme kitleri için PlayStationFirst lisans programının, Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde bulunan başarılı üniversitelerden oluşan ilk katılımcılarını açıkladı.

Üniversitelerde öğrencilerin PlayStation platformları üzerinde oyun geliştirmesi geleneği, İngiltere’den Birmingham City Üniversitesi-Oyuncu Kampı, Sheffield Hallam Üniversitesi, Abertay Dundee Üniversitesi, Hollanda’dan NHTV Breda Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve İsveç’ten PlaygroundSquad’ın oyun derslerinde temel öğretim aracı olarak PS4™ gelişim araçlarını kullanılması aracılığıyla sürdürülüyor.

Hedef yeni nesil oyun geliştiricilerin desteklenmesi
Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) Akademik Gelişim Müdürü Luke Savage, iş birliği hakkındaki görüşlerini “Yeni nesil geliştiricilerin sektörümüzün ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip olmasını istiyoruz. Yeni nesil PlayStation geliştiricilerimiz olacak kişiler şu anda eğitimini görüyor. Öğrencilerin şimdiden PS4™ ve PS Vita ile çalışmasını sağlamak, stüdyolara girer girmez hemen işinin başına geçebilen mezunlarımız olacağı anlamına geliyor.” diyerek ifade ediyor.

Derslerde PS4™ gelişim araçları kullanılıyor
Açıklanan PlayStation®4 Akademik iş birlikleri, Sony Computer Entertainment Europe’un PS4™ donanımlarını 2014 yılında daha fazla üniversite ile iş birliği yapma planlarının ilk aşamasını oluşturuyor. PS4™ geliştirme kitleri, PlayStation®Vita geliştirme kiti programına kayıtlı üniversite üyelerine yönelik lisans programının devamı olarak sunulacak.

PlayStation’ın geleceğini şu an öğrenci olan geliştiriciler belirleyecek
SCEE Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Shahid Ahmad “Eskiye kıyasla geliştirici sayısının ne kadar arttığını göz önünde bulundurarak, bu topluluğa olan erişim ve desteğimizi daha da yoğunlaştırmak istiyoruz. PlayStationFirst, yeni geliştiricilerin PlayStation’a getirilmesinde başı çekiyor. Platformlarımızdaki video oyunlarının geleceğini şu an öğrenci olan geliştiriciler belirleyecek ve biz de artmakta olan heveslerini desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.” diyerek amaçlarını ortaya koyuyor.

Ar-Ge’den Sorumlu SCEE Başkan Yardımcısı Paul Holman ise şöyle konuşuyor: “PlayStation®4 geliştirme araçlarına ücretsiz erişim sunmamız bizim için doğal bir adım. SCEE olarak, PlayStation’ın ilk günlerinden bu yana, üniversitelerin profesyonel stüdyolar tarafından kullanılanlar ile aynı geliştirme araçlarına erişmesini sağlıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin gerçekten heyecan verici fikirler ortaya koyduğunu biliyoruz. PlayStation da yaratıcılığı içinde barındırmak gibi bir mirasa sahip. PS4™’ün PlayStation konusunda bilgili yeni nesil geliştiricilere ilham vereceğinden hiçbir şüphem yok.”

Katılmak isteyen üniversitelerden Niyet Beyanı bekleniyor
PlayStationFirst halen PS Vita oyun geliştirme ile ilgilenen üniversitelerden “Niyet Beyanları”nı bekliyor. PS4™’e en yakından entegre sistem olan PS Vita, aynı zamanda PlayStation platformları üzerinde yaratmak ve yenilik getirmeye yönelik ağa bağlı deneyimin temel bir parçası. Katılımda bulunmak isteyenlerin applications@ps-edu.scedev.net adresine e-posta göndermesi gerekiyor.

PS4™ geliştirme kitleri, PlayStation™ konusunda uzman yeni nesil geliştiricileri desteklemek üzere üniversite programları ile ortaklıklar geliştiren PlayStationFirst’ün en son girişimini oluşturuyor. Sony Computer Entertainment’in geliştiricileri ve köklü stüdyoları destekleme amacına hizmet ediyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 16/31 °C
İstanbul 22/30 °C
İzmir 24/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,2563
EURO
8,5572
IMKB
80.549
ALTIN
456,175