Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
29 Aralık 2013
Damak Tadına Göre Peynir İhracatı
Dünya pazarlarına sunduğu ürünlerle Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey, her ülkenin damak tadına ve tüketim alışkanlıklarına göre peynir ihracatı yapıyor.

Muratbey Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, her ülkenin damak tadına ve tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak ihracat yaptıklarını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Erol, “Ürün kullanım alışkanlıklarının uyum göstermesi en büyük ihracat artılarından biri. Damak zevkinin örtüşmesi ürünlerimizin beğeniyle tüketilmesini sağlıyor. Örneğin Irak'ta en hızlı satılan ürün, bu bölgenin kültürel dokusuna, beslenme alışkanlıklarına, uygun olan tel ve örgü peynirken Kuveyt ve Katar'da Burgu peyniri çok daha hızlı bir satış performansı gösteriyor” dedi.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerlediklerini belirten Erol, cirolarının yüzde 11’ini ihracatın oluşturduğunu kaydetti. Erol, “Hedefimiz bu rakamı yüzde 20’e çıkarmak. Büyüme ve global marka olma hedefi ile Türkiye'nin ihracatını artırmayı planlayan Turquality programının adayları arasındayız. Turquality ile yurtdışı marka yatırımlarımız hız kazanacak” diye konuştu.

Yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini dile getiren Erol, Ürdün, BAE ve Katar’da ise bayilikleri olduğunu hatırlattı. Erol, “Japonya, ABD, S.Arabistan, BAE, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, KKTC, Mısır, Türkmenistan, Ürdün ve Azerbaycan sofralarında yer alan Muratbey dünyanın dört bir köşesindeki tüketicileriyle kendi markasıyla buluşuyor” dedi.

Muratbey’in peynirlerinin Ortadoğu’nun 8 ülkesinde keyifle tüketildiğini ifade eden Erol, şunları kaydetti: “Irak’ta pazar lideriyiz. Japonya ve BAE pazarına giren üçüncü Türk markası olduk. Azerbaycan pazarında en çok tüketilen markalardan biriyiz. Muratbey Burgu Peyniri, Helix Cheese markasıyla Fransa’da ve Türkmenistan’da tescillendi. Aynı markamızla yaptığımız başvurumuz Lübnan’da da kabul edildi. Yine Irak’ta ve Çin’de yaptığımız başvurularımızla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/30 °C
İstanbul 18/24 °C
İzmir 17/30 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6986
EURO
6,3000
IMKB
80.549
ALTIN
275,492