Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
31 Aralık 2013
Gençlerin Tercihi TV Spotu Oldu
Türkiye genelindeki 63 üniversitenin 83 fakültesinden toplam 99 eserin başvuru yaptığı Geleceğin İletişimcileri Ödüllendiriliyor yarışmasında 5 kategoride toplam 66 bin TL ödül dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın güvenilir gıdaya dair toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturulması amacıyla iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği Senin Gözünden Güvenilir Gıda temalı yarışmanın sonuçları belli oldu. Televizyon Spotu, Radyo Spotu, Açıkhava Reklamı, Halkla İlişkiler Kampanyası ve İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları kategorilerinde kıyasıya mücadele edilen yarışmaya 63 üniversite ve 86 fakülteden toplam 99 başvuru yapıldı. Toplam 66 bin TL tutarında ödüllerin sahiplerini bulduğu yarışmada, TV Spotu toplam 29 eser ile en çok başvuru yapılan kategori olurken, en az başvuru yapılan kategori ise 6 eser ile Halkla İlişkiler oldu. Yarışmada ödüller Anadolu, Bilkent, Ege, Kocaeli, Mimar Sinan Üniversiteleri’nin yanı sıra Erciyes, Gümüşhane ve Karadeniz Teknik Üniversiteleri arasında paylaşıldı.

Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) ve Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği’nin (BALDER) desteği ile gerçekleştirilen yarışmada TV Spotu kategorisinde birinciliği Karadeniz Teknik Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Onur Cem Bülbül, Yusuf Emre Atasayar ve Emre Gülver ‘Görünmeyen’ isimli eseri ile alırken, aynı kategoride ikinci sırayı Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV Bölümü öğrencilerinden Ömer Miraç Tunç ‘Yumurta’ isimli eseriyle aldı. Bu kategoride üçüncülüğe değer görülen bir eser bulunamazken, Jüri Özel Ödülü’nü ise Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencilerinden Funda Bingöl Tavuk isimli eseri ile aldı.

Yarışmada Radyo Spotu kategorisinde birinciliği Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü öğrencilerinden Korhan Epikman ‘Bakkal Amca’ isimli eseri ile alırken, aynı kategoride ikinciliği ise ‘Anne’ isimli eseri ile Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Ziya Gökhan Çukurtaş ve Bilge Hakan Gürkaynak aldı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü öğrencilerinden Arzu Kızılok ise Uzun – İkili isimli eseri ile üçüncü oldu. Yarışmada Açıkhava kategorisinde ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Sinem Keskin ‘Konserve’ isimli eseri ile birinci olurken, ikinci sırayı Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Emre Bayka ‘Barkod’ isimli eseri ile aldı. Bu kategoride de üçüncülüğe değer görülen bir eser bulunmadı. İnternet ve sosyal Medya Uygulamaları kategorisinde ise birinciliği Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Mustafa Tuncer alırken, ikinci sırada ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden Ömür Karabulut ve Mesut Zıvalı yer aldı. Bu kategoride de üçüncülüğe değer görülen bir çalışma bulunamadı.

Halka İlişkiler kategorisinde ise birinciliği Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Ufku Meydan, İrem Savaş ve İ.Tuğba Yüceel alırken, ikinci sırada Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğrencilerinden Mustafa Tuncer, Yasin Işık ve Deniz Aktin, üçüncü sırayı ise Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Olgun Tayılga aldı. Yarışmanın jürisinde ise Yayıncılık ve Halkla İlişkiler alanında uzman Ali SAYDAM, Reklamcı Jeffi MEDİNA, Reklam yazarı Gökhan AKÇA, Akademisyen Prof. Dr. Ali Murat VURAL, NTV Yeşil Ekran’dan Cengizhan KOCAHAN ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol yer aldı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 11/30 °C
İstanbul 18/24 °C
İzmir 17/30 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6986
EURO
6,3000
IMKB
80.549
ALTIN
275,492