Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
07 Ocak 2014
UTİB'ten Teknik Tekstil Eğitimi
UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında verilen Teknik Tekstil Eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

BEBKA tarafından 2012 Yılı Teklif Çağrısı Sürdürülebilir Sanayi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında verilen Teknik Tekstil Eğitimleri taşıt tekstilleri ve teknik giysiler konularında verilen eğitimlerle devam etti.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Kırmızı Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Erciyes Üniversitesinden Doç. Dr. Levent Önal ve Uludağ Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Karahan konuşmacı olarak katıldı. Eğitimin ilk oturumunda Doç. Dr. Levent Önal, Taşıt Tekstilleri başlığı altında taşıtlarda kullanılan teknik tekstiller ve bunların yapıları ve yıllar içindeki gelişiminden bilgiler aktardı. Önal bir buçuk saat süren eğitim kapsamında katılımda bulunan firma yetkililerine, taşıtlarda döşemelik kumaşlar, taşıt koltuğu ve konfor kavramı, lif takviyeli kompozitler ve taşıtlarda kullanımı beklentileri içeren konular anlattı.

ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI
UTİB tarafından yürütülen Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe ortak kuruluş BUTEKOM Projesi kapsamında tekstil firmalarının temsilcilerine verilen Teknik Tekstil Eğitim seminerinin ikinci oturumda ise Uludağ Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Karahan Teknik Tekstil başlığı altında, teknik tekstillerin tanımı, yapıları, sınıflandırması ve pazar durumu, akıllı ve fonksiyonel giysiler hakkında bilgiler paylaştı. Özellikle tekstilde koruyucu elbiselerin özelliklerinden bahseden Karahan, “Bu elbiselerin özellikleri kullanıldıkları endüstrinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişir. İnsanların dış etkilerden korunması amacı ile üretilen koruyucu giysilerde en önemli husus insan hayatını korumasıdır” ifadelerini kullandı.

Yapılan seminerin ardından her iki eğitmen tekstil ve konfeksiyon sektörü için Ar-Ge’nin vazgeçilmez olduğunun sinyallerini de verdi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 6/20 °C
İstanbul 13/18 °C
İzmir 12/19 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,7505
EURO
6,3344
IMKB
80.549
ALTIN
272,545