Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Ocak 2014
Okan Üniversitesi, Anadolu’yla Buluşuyor
Okan Üniversitesi ile Anadolu’daki üniversite adaylarını bu yıl 6. kez çok farklı bir atmosferde buluşturan Okan-Anadolu Buluşmaları, 21 Ocak 2014 Salı günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle başladı.

Okan Üniversitesi’ni 1999’da kurduklarını ve 2003-2004 Akademik Yılı’nda eğitime 85 öğrenciyle başladıklarını belirten Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Bugün, 15 bin öğrenciye ulaşmış durumdayız. Bu yıl Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerimizi de kurduk. Okanlı olmak ‘iddialı olmak’ demek. Sağlık sektöründe de çok iddialı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Öğrencilerinin yüzde 50’sinin Anadolu’dan diğer yüzde 50’sinin ise İstanbul’dan geldiğini belirten Okan, “Anadolu’ya çok önem veriyoruz. Sizleri buraya davet ederek kampüsümüzü yakından tanımanızı sağlıyoruz. Bir üniversitenin dünya üniversitesi olabilmesi için dünya ölçeğinde bir kampüsü olması gerekiyor. Bir kampüste donanımlı laboratuarlar, derslikler, öğrenci yurtları, kütüphane, spor kompleksi, fitness merkezi, restoranlar çok önemlidir” diye konuştu.

Okan Üniversitesi’nin öğrenci odaklı hareket ettiğini belirten Bekir Okan, sözlerine şöyle devam etti: “Öğrencilerimiz, Kariyer ve Yaşam Dersi, İş Yaşamına Hazırlık Programı ile daha hazırlık sınıfındayken büyük şirketlerle bir araya geliyor. Deneyim kazanıp mezun olduklarında işleri hazır oluyor. Türkiye’de ilk kez başlattığımız “Girişimcilik Dersi” ile öğrencilerimizin girişimciliği öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlıyoruz. Türkiye’nin en önemli iş adamları bu derste öğrencilerimiz ile bir araya geliyor ve nasıl başarılı olduklarını anlatıyorlar. Öğrencilerimize kredi desteği de veriyoruz. İngilizce’nin yanında Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birini daha öğrenmeleri için destekliyoruz. Öğrencilerimiz, 1 kredilik zorunlu ders olan Happy Life ile sosyal ve kültürel aktivitelere katılmaları konusunda teşvik ediliyor. Her bir aktivite için puan kazanıyorlar. Kariyer Merkezimiz bini aşkın firmayla yaptığı işbirlikleriyle öğrencilerimize iş imkanları yaratıyor.”

15. yılda 15 bin öğrenci ve 15 akademik birim
Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut da “Okan Üniversitesi 14 yılı geride bırakıp 15. yılına girdi. 15. yılımızda 15 bin öğrenci ve 15 akademik birime ulaştık. Üniversitemizin 6 fakültesi, 2 yüksekokulu, 2 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsüne yakın bir zamanda Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerimiz de katıldı. 200’ü aşan programla hizmet veriyoruz. Çok mutlu ve gururluyuz. Genç ve dinamik bir üniversiteyiz. Köklü olmak için sağlam adımlar atıyoruz. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı son 2 yıldır üniversiteleri girişimcilik ve yenlikçilik alanında çok farklı kriterlere göre değerlendirip onları sıralamaya tabi tutuyor. Sadece ilk 50 üniversiteyi açıklıyor. Biz 2 yıldır bu listedeyiz. Çok köklü üniversitelerin önüne geçmiş durumdayız” dedi. Okan Üniversitesi Eğitim Kurumları Tanıtım Müdürü Servet Gülsün Şirin ise “Biz sadece meslek kazandırmaya yönelik bir okul değiliz, yarının gençlerini yetiştiriyoruz. Sakın hayal kurmaktan, özgür düşünmekten ve tutkuyla yaşamaktan vazgeçmeyin” diye konuştu.

Üniversite adayları, eğitim yöneticileri ve rehber öğretmenler, 6. Okan-Anadolu Buluşmaları’nda Okan Üniversitesi’ni yakından tanıma fırsatını bulacak, sürpriz etkinlikler, konserler ve konferanslarla keyif dolu bir kampüs deneyimi yaşayacaklar.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/22 °C
İstanbul 14/24 °C
İzmir 14/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
80.549
ALTIN
379,423