Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
27 Ocak 2014
TTNET Müzik’ten 2013'te Ziyaretçi Rekoru
Türkiye’nin dijital müzik platformu TTNET Müzik, 2013 yılında milyonlarca ziyaretçinin akınına uğradı. TTNET müzik web sitesini yıl boyunca 25 milyon kişi, 60 milyon kez ziyaret etti.

Türkiye’deki dijital müzik adreslerinin başında gelen TTNET Müzik, 2013 yılında 25 milyon ziyaretçinin akınına uğrayarak sektördeki liderliğini sürdürdü. TTNET Müzik müzikseverlere sunduğu milyonlarca şarkıyla Türkiye’de dijital müziğin yaygınlaşmasında başrolü oynadı.

TNET Müzik 2013 yılında en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri oldu. ttnetmuzik.com.tr adresini 25 milyon kişi, 60 milyon kez ziyaret etti. TTNET Müzik bir başka deyişle, “dünyanın en kalabalık konseri rekoru” olarak tarihe geçen Rod Steward’ın 1994 yılında Rio De Janeiro’da verdiği konserin tam 7 katı müziksevere ulaşmış oldu.

TTNET Müzik’te 2013’ün 1 numarası: Gülşen
TTNET Müzik kullanıcıları 2013 yılında en çok Gülşen’i dinledi. Ünlü şarkıcının dillerden düşmeyen şarkısı Yatcaz Kalkcaz Ordayım, TTNET Müzik’te de yılın 1 numarası oldu.

Gülşen, Kardan Adam adlı diğer şarkısı ile de ikinci sırada yer alarak zirvede yanına başka bir ismi yaklaştırmadı. Gökhan Özen’in Budala adlı şarkısı TTNET Müzik’te en çok dinlenen üçüncü şarkı oldu.

En çok Yalın’ın klibi izlendi
TTNET Müzik en popüler video klipleri de müzikseverlerle buluşturuyor. 2013 yılında en çok videosu izlenen 5 şarkı sıralamasında, Yalın’ın Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda şarkısına çekilen klip zirvede yer aldı. Gülşen Yatcaz Kalkcaz Ordayım ile Yalın’ı takip ederken, Nilüfer & Feridun Düzağaç Kavak Yelleri ile üçüncü, Sıla Zor Sevdiğimden ile dördüncü, Rafet El Roman ise Kalbine Sürgün (Feat. Ezo) ile beşinci sırada yer aldı.

Pop müzik zirvede
TTNET Müzik’te kullanıcılar sevdikleri müzik türünün en güzel şarkılarını dinleyebiliyor. Kullanıcıların en çok dinlediği müzik türlerine bakıldığında pop müziğin listenin başında olduğu görülüyor. Pop müziğin ardından sırasıyla; rock, Türk halk müziği, arabesk ve etnik müzik TTNET Müzik’te kullanıcıların en çok dinlediği türler olarak dikkat çekiyor.

TTNET Müzik’te kullanıcılar kendi listelerini oluşturabildikleri gibi editörler tarafından hazırlanan profesyonel listeleri de yoğun olarak kullanıyorlar. Popüler şarkıların sıralandığı Popülist adlı liste, kullanıcıların en sık başvurduğu liste olarak dikkat çekiyor. En çok dinlenen beş listede ayrıca Yabancı Pop, Yerli En Yeniler, Aşk Şarkıları, Yabancı En Yeniler listeleri bulunuyor.
Yatcaz Kalkcaz Ordayım 5 milyon kez dinlendi

TTNET Müzik’te 2013 yılının 1 numarası olan ünlü şarkıcı Gülşen’in “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” adlı şarkısı milyonlarca kez dinlendi. Şarkı, TTNET Müzik web sitesinden 5 milyon, mobil siteden ise 1,3 milyon kez dinlendi.

Facebook takipçisi 1 milyonu geçti
TTNET Müzik, Facebook sayfasında kullanıcılarına en güncel içerikleri sunuyor. 2013 yılında TTNET Müzik’in Facebook takipçisi 1 milyonu geçerken, Twitter takipçi sayısı 60 bini buldu.

TTNET Müzik çevreye fayda sağladı
TTNET Müzik, dijital müziğin ambalaj gibi unsurları ortadan kaldırmasıyla çevreye de fayda sağladı. 2013 yılı sonunda ortaya çıkan çarpıcı bilgiler, dijital müziğin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. TTNET Müzik’te 2013 yılında dinlenen albümlerin ambalajları gerçekten açılmış olsaydı, bu ambalajların doğaya karışması tam 17 milyar yıl sürecekti.

TTNET Müzik 2014 yılında da dijital müziği yaygınlaştırmaya, dünyadan ve Türkiye’den en güzel şarkıları müzikseverlerle buluşturmaya devam edecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
455,981