Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
30 Ocak 2014
İhracatçılar TPM Hakkında Bilgilendirildi
Japonya’da doğan, gelişen ve ekipman etkinliğini en üst düzeye çıkaran yeni bir işletmecilik anlayışı olan Toplam Üretken Bakım (TPM) konusu, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB)’nde ele alındı.

Üretim süreçlerindeki her türlü kaybı önleme adına önemli bir işletmecilik modeli olan TPM, Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) üyesi ihracatçı firmaların temsilcilerine anlatıldı.

Yıl boyunca üye firmalara yönelik çeşitli eğitimler tertipleyen UHKİB tarafından düzenlenen TPM Bilgilendirme Eğitimi, üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Gün boyu süren eğitimde Dr. Ender Önöz, TPM hakkında bilinmesi gereken tüm detayları katılımcılara aktardı. TPM’in başarı ilkeleri, temel prensipleri ve TPM hedefleri hakkında konuşan Dr. Önöz, TPM ile işletmelere sağlanabilecek muhtemel faydaların 7 ana başlık altında toplanabileceğini belirtirken, bu 7 ana başlığın Kapasite Artışı, Kârlılık Artışı, İsrafın Azaltılması, Maliyetin Düşmesi, Stokların Azaltılması, Çevrim Sürelerinin Azaltılması, Makine ve Teknik Ekipman Etkinliğinin Artışı'ndan oluştuğunu ifade etti.

Dr. Ender Önöz, Şirketlerde üretim ile bakım arasında büyük sorunlar yaşanıyor olmasının, TPM’nin uygulaması gerekliliğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

UHKİB tarafından organize edilen eğitimler 29 Ocak’ta İşletmelerde Temel Risk Kavramları ve İşyerindeki Riskler ve 10 Şubat’ta Bütçe Oluşturma konularıyla devam edecek.

Söz konusu eğitimlere katılmak için uib.org.tr/OnlineRegistration/tr/egitim.aspx linkinden ücretsiz olarak kayıt yaptırılabilecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/11 °C
İstanbul 6/10 °C
İzmir 7/14 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1029
EURO
6,5856
IMKB
80.549
ALTIN
317,608