Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
08 Şubat 2014
Avrupa'dan Amerika'ya Fuar Turu
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Ocak ayı boyunca; Brezilya, Almanya ve ABD’de toplam 4 fuarda Türk tekstil sektörünü temsil etti.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), farklı pazarlarda kalıcı bağlantılar kurarak katma değeri yüksek ihracat için çalışmalarına yeni yılda da kaldığı yerden devam ediyor. Ocak ayı içerisinde 2 tanesi ABD olmak üzere Brezilya ve Almanya’da toplam 4 ayrı fuara katılan UTİB’in; ihracat rakamı da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9.20 oranında artarak 118 milyon 574 bin dolar seviyelerine geldi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “Birliğimiz için dünyanın farklı bölgelerindeki fuarlara katılmak ve farklı iş bağlantıları kurmak kurumsal bir kültür halini aldı” dedi.

Başta ev tekstili olmak üzere, Türk tekstil sektörünü başarıyla temsil eden UTİB, fuar yolculuğuna sektörün dünyadaki en büyük fuarı olan Heimtextil Frankfurt ile başladı. Heimtextil’de, Türkiye Ev Tekstili Trend Alanı’nı organize eden Birlik; fuara, Türkiye’den katılan 165 firmaya öncülük etti ve Türkiye en fazla katılım gösteren 5’inci ülke oldu.

ABD’de Türk tekstili
Fuar yolculuğunda ikinci durak ise Yeni Dünya Amerika Birleşik Devletleri oldu. 14 – 15 Ocak 2014 tarihleri arasında New York’da düzenlenen Premiere Vision ve 21-23 Ocak 2014 tarihleri arasında yine New York’da düzenlenen Texworld fuarlarına milli katılım UTİB tarafından organize edildi. ABD'de düzenlenen fuarların özellikle Kuzey Amerikalı profesyonellerin ilgisini çektiğini vurgulayan Burkay, “Tekstil sektörünün dünyadaki en önemli pazarı olan Amerika’da, firmalarımız kendi profesyonel ağlarını güçlendirme fırsatı buluyorlar. Türk tekstilcilerin, dünyanın en ünlü markaların bulunduğu Amerika pazarında yer alarak ürünlerini sergilemeleri büyük bir fırsat” diye konuştu.

Güney Amerika’ya giriş kapısı Brezilya oldu
UTİB’in, Avrupa’dan başlayıp ABD ile devam eden Ocak ayı fuar yolculuğunun son durağı ise Güney Amerika’nın, Türkiye için parlayan pazarı Brezilya oldu. UTİB, Premiere Vision Brasil fuarına milli katılım organize ederek Türk tekstilcilerin kumaş ve tekstil ürünlerinin sergileneceği pazarda yer almasını sağladı. İbrahim Burkay, Brezilya fuarı hakkındaki değerlendirmesinde ise Türk kumaş ve aksesuarlarına yabancı olan bölgenin önemine dikkat çekti. Burkay, “Alternatif Pazar arayışlarımız aralıksız sürüyor. Brezilya bu anlamda son birkaç yıldır önem verdiğimiz bir Pazar. Çünkü bu fuar ile tüm Güney Amerika pazarına ürünlerimizi sergileme imkanı buluyoruz” dedi.
UTİB’in bir sonraki durağı, 17-20 Şubat 2014 tarihleri arasında Texworld Paris Fuarı olacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 3/11 °C
İstanbul 6/10 °C
İzmir 7/14 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,1029
EURO
6,5856
IMKB
80.549
ALTIN
317,880