Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
12 Şubat 2014
İDSO, Sevgililer İçin Çalacak
Her hafta değişen konser programıyla sanatseverlerin sevgi ve ilgisini kazanan İDSO'nun bu haftaki konserinde Anton Martynov şef ve solist olarak sahne alacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta ağırlayacağı Şef ve Solist Anton Martynov, 16 yaşındayken kariyerine solist olarak başladı ve birkaç yıl sonra ARTE’de yayınlanan Brahms’ın Keman Konçertosu Op. 77 eserinin kaydını gerçekleştirdi. Martynov’un çeşitli enstürmanlar çalıyor olması (keman, piyano, viyola, klavsen), besteciliğe olan düşkünlüğü ve müziğe karşı bitmek bilmeyen ilgisi kaçınılmaz olarak onu orkestra şefliğine yöneltti. Seçici, çok yönlü ve standart dışı bir müzisyen olan Anton Martynov, kendi besteleriyle zenginleştirdiği kişisel ve özel bir repertuara sahiptir.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası programına Rusya'da geniş olarak tanınan ilk Rus asıllı klasik müzik bestecisi olan Mihail Glinka’nın Ruslan ve Lyudmilla Uvertürü ile başlayacak. Mihail Glinka Rus klasik batı müziğinin babası sayılmanın yanı sıra besteleri kendisinden sonra gelen Rus bestecileri çok büyük ölçüde etkilemiştir.

Sıcak rüzgarların eseceği 14 Şubat Sevgililer Günü akşamında, program Klasik Batı Müziği’nin, en üretken ve en etkili bestekarlarından biri olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın 5 No.’lu Keman Konçertosu ve Figaro’nun Düğünü Uvertürü ile devam edecek.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası kapanışı ise ilk bestesini beş yaşındayken yazan Rus bestecisi Sergei Prokofiev’in Romeo ve Juliet Orkestra Süiti No. 2 ile yapılacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/23 °C
İstanbul 14/23 °C
İzmir 13/27 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,7703
EURO
9,1229
IMKB
80.549
ALTIN
472,715