Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
13 Şubat 2014
Worldcard Teknolojik Dönüşümü Tamamladı
Yapı Kredi Kartlı Ödeme Sistemleri’nin teknolojik ve fonksiyonel dönüşümü SmartSoft’un OCEAN platformu ile tamamlandı.

Yapı Kredi, kartlı ödeme sistemlerinin teknolojik altyapısını Cardtek Group şirketlerinden SmartSoft’un OCEAN platformu ile yeniledi. Tüm Worldcard portföyü, 2012 yılında başlayan bu proje ile aşama aşama, OCEAN platformu üzerinde Yapı Kredi için geliştirilen yeni sisteme sorunsuz şekilde transfer edildi. Bu platform değişikliği ile Worldcard kolay yönetilebilir, esnek ve yeni bir teknolojik altyapıya kavuşmuş oldu.

OCEAN Ödeme Platformu’nun Yapı Kredi fonksiyonları ile zenginleştirildiği bu uzun soluklu proje kapsamında, Kredi Kartı Yönetimi, Ön Ödemeli Kart Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Switch, Takas, Otorizasyon ve Chargeback sistemlerinin aktarımı tamamlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyon YönetimiGenel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, ”Günümüzde bankalar, müşterilerine daha hızlı ve verimli hizmet vermek amacıyla yeni teknolojileri kendi iş süreçlerine uyarlamak durumundalar. Yapı Kredi olarak, teknolojik altyapıya yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimize hızlı, verimli, kolay ve güvenilir bir bankacılık deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. Kartlı ödeme sistemleri alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha teknolojik ve güçlü bir altyapıyla karşılıyoruz. 2014 yılında da farklılaşmak ve müşterilerimize yeni çözümler sunmak doğrultusunda yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Yapılan bu dönüşüm projesi ile Yapı Kredi, kartlı ödeme sistemlerinde hem teknolojik altyapı anlamında, hem de fonksiyonel anlamda Worlcard’ın geleceğe yönelik yatırımını tamamladı” şeklinde konuştu.

Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel ise OCEAN Platformu’nun müşteri gereksinimlerini sorunsuz şekilde karşılamak üzere tasarlandığını söyledi. Platformun ölçülebilirlik, esneklik ve yüksek performans sağladığını belirten Güzel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapı Kredi’nin kartlı ödeme sistemlerini OCEAN Platformu’na sorunsuz şekilde aktardığımız için mutluluk duyuyoruz. Bu projede emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Önümüzdeki dönemlerde Cardtek Group olarak Türkiye’nin önde gelen bankalarıyla gerçekleştireceğimiz benzer projeleri duyurmaya devam edeceğiz.”

SmartSoft OCEAN platformu, bankaların, finansal kuruluşların, işlem merkezlerinin ve perakende sektörünün kartlı işlem operasyonları için dizayn edilmiş kapsamlı bir ödeme sistemi çözümü. Platform, servis odaklı mimarisi, parametrik alt yapısı ve çoklu kurum desteği ile tüm sistemlere kolayca entegre olabiliyor ve tam bir uyum içinde çalışıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/18 °C
İstanbul 7/19 °C
İzmir 14/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
455,269