Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
13 Şubat 2014
Evli Erkeklere Oturan Boğa Olmayın Tavsiyesi
14 Şubat Sevgililer Günü öncesi düzenlenen programda konuşan Canten Kaya, “Evli erkekler oturan boğa gibi koltuğa çökmesin” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği, artan boşanmaların önüne geçmek için nikâh memurlarını eğitime aldı. Çiftlerin en özel anı olan nikâh sırasında memurların çiftleri küçük bilgilerle uyararak, boşanmaların önüne geçilebileceğini ifade eden Canten Kaya, “Nikâh memuru arkadaşlarımız insanları mutlu bir şekilde evlendiriyorlar. Ama bakıyoruz ki, büyük bir coşku ile evlenen insanlar, ‘seni seviyorum’ diyen insanlar ‘Allah bir daha yüzünü göstertmesin’ noktasına geliyor. Bu noktada evlendirdiğimiz insanları aynı zamanda boşanma potansiyellerinin de olduğunu fark ettirmek istedik” diye konuştu.

ERKEKLERE “OTURAN BOĞA GİBİ KOLTUĞA ÇÖKMEYİN” TAVSİYESİ
Kadınların güzel sözler duymak istediğini belirten Kaya, “Kadınların sevildiğini bilme ihtiyacı var. Erkekler saygı, kadınlar sevgi bekliyor. Bu noktada beklentilerini görmediği zaman evlilikler yürümüyor. Kadınlar kulağıyla sevildiğini duymak istiyor. Erkekler zaten seviyorum ne gereği var diye düşünüyor. Kadın ve erkeğin hayata bakışı da çok farklı. Erkek kısa cümlelerle çözüm ister, kadın ise çözümden önce, dinlenilmek ister. Genellikle erkek ekmek, kadın çiçek derdinde oluyor. Erkek eve gider ve dinlenmek ister, kadın ise erkekle konuşmak ister. Özellikle eşi çalışmayan erkeklerin, oturan boğa pozisyonunda koltuğa çökmemesini rica ediyoruz. Anlıyorum sizi beyler! İş hayatınız çok yoğun. Eve geldiğinizde, beyninizin % 70’i çalışmıyor yorgunluktan. Ancak ne olursa olsun eşlerimizle ve çocuklarımızla konuşmaya, iletişim kurmaya çalışalım. İşte bu hususlar, belediyeler ve nikâh memurları tarafından henüz yolun başında olan çiftlere aktarılmalı. Çünkü nikâh memurunun kuracağı cümleler, çiftlerin aklından ömür boyu çıkmıyor ” dedi.

“BOŞANMALAR İLK 5 YIL İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞİYOR”
İki farklı karakterin bir arada yaşamasının zor olduğunu ifade eden Canten Kaya, evliliğin ilk yıllarında çiftlerin birbirini olduğu gibi kabul ederek, uyumu sağlamaları gerektiğini söylerken, “Kadının ve erkeğin kendi ailesinden getirdiği kalıplar var. Farklı kalıplarımız bir arada yaşamaya başladığı zaman sorun oluyor. Mutlu olan çiftlere baktığımız zaman yüzde 84’ü eşlerini olduğu gibi kabul ediyor. Boşanmaların en yoğun olduğu yıllar ilk 2 yıldan başlıyor 5 yıl içinde gerçekleşiyor. Çünkü o uyum sürecinde kaynaklanıyor” dedi.

BAŞKAN ALTEPE: NİKÂH MEMURLARI ULVİ BİR GÖREV İFA EDİYOR
Çiftlerin boşanması konusunda nikâh memurlarına da sorumluluk düştüğünü ifade eden Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Ulvi bir görev ifa eden nikâh memurlarının, nikâh esnasında aileleri ve gençleri uyaracak bilgiler vermelerini sağlamak istiyoruz. Bu çalışmayla, boşanmaların hızla arttığı ülkemizde nikâh memuru olan arkadaşlarımıza da sorumluluk yüklüyoruz. Nikâh memurlarımız, anne ve babaların gençlere destek olmasının ne kadar önemli olduğunu her nikâhta anlatmalarını sağlamak istiyoruz” dedi. Temsili nikâh töreninde nikah memuru olan Beyoğlu Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Karaosmanoğlu, belediyelerin boşanmaların önüne geçecek projeler hazırlaması gerektiğini belirtirken, başarılı geçen programdan ötürü Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ve Canten Kaya’ya teşekkür etti.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/23 °C
İstanbul 14/23 °C
İzmir 13/27 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,7874
EURO
9,1325
IMKB
80.549
ALTIN
473,316