Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Şubat 2014
BES, 2014'te de Yükselişini Sürdürecek
ING Emeklilik Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu: Grubun global tecrübesini Türkiye’ye taşıyoruz!

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden ING Emeklilik’in Finans ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Emine Sebilcioğlu, Türkiye’deki bireysel emeklilik sisteminin (BES) dünyadaki benzerlerine göre oldukça yeni olmasına rağmen, son uygulanan sistemlerden biri olması nedeniyle şeffaf ve esnek yapısıyla dikkat çektiğini söyledi.

Sebilcioğlu, “Dünyada son 10 yılda yaşanan gelişmeler ve ekonomik krizlerin tetiklediği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki sigorta ve emeklilik sistemlerinin yüksek oranda müşteri ve fon çıkışına karşılık, sektörümüzde gerçekleşen büyüme tüm dünyanın takdirini topluyor. BES’te karlılık için 7-8 yılların konuşulduğu bir ortamda, yeni kurulan ve ülkemiz için bir ilk olan BES’in 10 yıl içinde çok yol kat ettiğini görüyoruz” dedi.

2013 yılında BES’e yapılan devlet katkısıyla birlikte katılımda büyük artış olduğunu dile getiren Sebilcioğlu, BES’in 2013 yılında başlayan yükselişini 2014 yılında da devam ettireceğini kaydetti.

Büyüme trendi devam edecek

Sağlam temeller üzerine kurulan ve devlet tarafından da desteklenen BES’in katılımcılar tarafından sosyal güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak görülmeye başlandığında daha da yükseleceğini vurgulayan Sebilcioğlu, “ING Emeklilik gibi uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinde emeklilik ve hayat sigortacılığında faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye’de yer alması, yabancı sermayeli şirketlerin sisteme olan inancını gösteriyor. Elde edilen birikim ve deneyimin Türkiye’ye transfer edilmesi, sistemin önümüzdeki dönem büyüme trendinin devam etmesini ve katılımcıların bu gelişmelerden maksimum ölçüde yararlanmasını sağlayacak bir etken olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor” diye konuştu.

BES’e kurumsal katılımların artması için yeni düzenlemeler gerektiğini ifade eden Sebilcioğlu, “Ülkemizde kurumsal katılımların artması için çalışanların ve işverenlerin ödediği gelir vergisi, işsizlik ödeneği, SGK primleri gibi kesinti ve fonlarda daha fazla düzenleme gerekmektedir. Bu takdirde, Kurumsal BES satışları artacaktır” dedi.

Hayat sigortasında fırsatlar çok büyük

Türkiye’nin, hayat sigortacılığı açısından henüz evriminin ilk aşamasında olduğunu ve bu durumun hayat branşında olumlu fırsatlar yarattığını vurgulayan Sebilcioğlu şunları söyledi:

“Müşterilere sadece emeklilik çözümleri üretmek müşteri ihtiyaçları için yeterli olmuyor, uzun vadeli çözüm getirecek olan hayat sigortası konusunda pazardaki ihtiyaca uygun ürünler geliştirmek gerekiyor. Örneğin; Türkiye’de aileye çok değer verildiğini görüyoruz, kimse ailesini finansal açıdan zor durumda bırakmak istemiyor. Bu nedenle müşteriler, işsizlik teminatlı hayat sigortası gibi ürünlere oldukça ilgi gösteriyor. Bugünden yarına baktığımızda Türkiye’de hayat sigortacılığında daha gelişmiş ve farklı ihtiyaçlara hizmet edebilecek ürünlerin satılması için artık uygun zeminin oluştuğuna inanıyorum ve Türkiye’deki geleceğinin umut verici olduğunu düşünüyorum.”

“ING’nin global tecrübesi yanımızda”

ING Emeklilik olarak tüm sigorta ürünlerinin oluşum sürecinde, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sürekli olarak müşterileriyle bağlantı içinde olduklarını ve piyasadaki ürünleri araştırdıklarını ifade eden Sebilcioğlu, “Yeni bir ürün geliştirirken Türkiye ile sınırlı kalmıyor, ING’nin global tecrübesinden de yararlanıyoruz” dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953