Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
14 Şubat 2014
2013’ün İlk 3 Getirisi Akbank Fonları’nın
Ak Portföy’ün yönetimindeki Akbank Fonları, 2013’de Türkiye’deki yatırım fonları arasında ilk 3 getiriyi sağladı.

Rasyonet verilerine göre, Akbank B Tipi Dengeli Yabancı Menkul Kıymetler Fonu yüzde 48.1 net getiri ile 2013’ü 3. sırada, Akbank Franklin Templeton Avrupa Fonu net yüzde 53.8 getiri ile 2. sırada ve Akbank Franklin Templeton Amerika Fonu da net yüzde 58.6 getiri ile tüm yatırım fonları arasında birinci sırada yer aldı.

Franklin Templeton tecrübesi ve Wall Street deneyimli yatırım ekibi
Ak Portföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler, Ak Portföy yönetimindeki sözkonusu Akbank Fonları’nın başarısının bir tesadüf olmadığını vurguladı. Yabancı menkul kıymet fonlarının yönetimi konusunda uluslararası alanda saygın bir kurum olan Franklin Templeton ile çalıştıklarına dikkat çeken Keler, ayrıca söz konusu enstrümanların yönetiminde Wall Street deneyimli çok değerli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahip olduklarını söyledi.

Dövizin yükseldiği dönemlerde yabancı menkul kıymet fonları öne çıkıyor
2013’ün piyasalar açısından gerçekten zor bir yıl olduğunu belirten Keler, Fonlarda ek getiri -alfa- yaratmanın zorluklarını hep birlikte yaşadık dedi ve ekledi: “Ancak geçen yıl gerek ABD ve Avrupa piyasalarındaki güçlü seyir gerekse Türk lirasındaki zayıflama, içeriğinde döviz cinsi varlıklar bulunduran yatırım fonlarını destekledi. Ayrıca, yabancı menkul kıymet fonlarındaki güçlü ekspertizimiz fonlarımızı başarıya taşıyan faktör oldu. Ak Portföy olarak yabancı menkul kıymet fonlarında yüzde 70’in üzerinde pay ile pazar lideri durumundayız.”

Tek işlemle dünyanın çeşitli bölgelerine yatırım fırsatı
Yabancı menkul kıymet fonlarında toplam 6 yatırım fonuyla yatırımcılarımıza dünyanın çeşitli bölgelerindeki piyasa ve şirketlere kolayca yatırım yapma şansı verdiklerinin altını çizen Keler, bu fırsatın ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri verdi: “Örneğin Akbank FT Amerika Fonu, ABD hisse senedi piyasalarına doğrudan yatırım yapma fırsatı verirken, Akbank FT Avrupa Fonu, Avrupa’nın önde gelen ve getiri potansiyeli olduğu düşünülen şirketlerine yatırım yapıyor. Bunlar dışında Asya, Latin Amerika ve BRIC ülkelerini kapsayan yatırım fonlarımız dünyanın sözkonusu bölge ve temalarına tek işlemle yatırım yapmanızı sağlıyor. Akbank Dengeli Yabancı Menkul Kıymetler Fonu ise aktif yönetim stratejisi ve çeşitli ülke piyasalarındaki fırsatları değerlendirme hedefi ile MSCI Dünya endeksindeki şirketlere yatırım yapabiliyor.”

Emeklilik yatırımı için de seçenek var...
Yabancı menkul kıymet ağırlıklı fonların TL’nin zayıfladığı, dövizin yükseldiği dönemlerde öne çıktığını belirten Keler, yabancı menkul kıymet ağırlıklı ürünleri emeklilik fonları için de yönettiklerini söyledi. Keler, bu sayede BES katılımcılarının da emeklilik yatırımları için portföylerine yabancı borsalardaki menkul kıymetleri içerisinde barındıran bu enstrümanları dahil edebildiklerini ekledi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/18 °C
İstanbul 7/19 °C
İzmir 14/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
455,269