Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
16 Şubat 2014
Bütçe Oluşturmanın Detayları UİB'te Anlatıldı
Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Bütçe Oluşturma’ semineri düzenledi.

Uludağ İhracatçı Birlikleri(UİB) Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere UİB’ e bağlı ihracatçı firmaların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yılmaz tarafından verilen eğitimde, muhasebenin temel kavramları, gelir ve giderin tanınması, bilanço, nakit ve kar ilişkisi, muhasebe sisteminin alt sistemleri, yönetim muhasebesi sisteminin yapısı, finansal muhasebe ile yönetim muhasebesinin karşılaştırılması, maliyet, gider ve harcama kavramları gibi konular ele alındı.

Muhasebenin temel kavramlarını, sosyal sorumluluk, kişilik, işletmenin sürekliliği, dönemsellik, parayla ölçülme, maliyet esası, tutarlılık, ihtiyatlılık, önemlilik, tarafsızlık ve belgelendirme olarak açıklayan Prof. Dr. Fatih Yılmaz, gelir ve giderin, nakit ve tahakkuk esasına göre incelenmesi gerektiğini söyledi.

Tam maliyet esasına dayalı muhasebenin temel amacının üretilen mal veya hizmetlerin birim maliyetlerinin hesaplanması olarak açıklayan Prof. Dr. Fatih Yılmaz, karar almaya yönelik muhasebenin amacının ise alınacak yönetim kararlarının maliyetler üzerindeki etkisini ölçmek olduğunu belirtti.

Ayrıca yüklenebilme durumuna göre maliyetlerin dolaylı ve dolaysız olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Prof. Dr. Fatih Yılmaz, şirketlerin toplam maliyetlerinin toplam satış giderlerine eşit olduğu noktayı da Başabaş Noktası yani Kara Geçiş Noktası olarak tanımladı.

UHKİB eğitim seminerleri Yalın İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi ile devam edecek. Eğitim seminerlerine katılmak isteyen UİB üyeleri uib.org.tr/OnlineRegistration/tr/egitim.aspx linkinden başvuru yapabilecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 2/6 °C
İstanbul 7/10 °C
İzmir 7/15 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,9395
EURO
6,5365
IMKB
80.549
ALTIN
299,858