Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri
İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'nin üçüncüsü; Gündelik Yaşamın Arkeolojisi başlığıyla, 22 - 23 Şubat’ta Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleşiyor!

Kapılarını bir kez daha arkeoloji meraklıları için açan Gümüşlük Akademisi Arnavutköy; İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'ne ev sahipliği yapıyor. 22 - 23 Şubat tarihlerinde 2 gün boyunca devam edecek olan dersler; bu kez Gündelik Yaşamın Arkeoloji başlığıyla gerçekleşecek.

Gündelik yaşamımızın temelinde uygarlık süreci yatar; bir sözün, bir eylemin en azından binlerce yıllık bir geçmişi olduğu söylenebilir. İçinde bulunduğu toplumda hem nesne hem de özne olan insan, diğerleri ile diyalektik ilişkide davranışlarını şekillendirmek zorunda kalmıştır. Toplumsal yaşamda asgari müşterekte birleşip biz olabilmek için birey; kendi doğasıyla bütünleşmiş arzularının tatminini yalnızlığa mahkûm etmiştir. Kültürün ve dilin harmonik hareketleriyle değişen ve şekillenen gündelik yaşamda insan, kendi biyolojik gerçeğini karanlığa hapsetmiştir. Hiç kimse yalnız değildir ve yalnızlık bir varoluş değildir. Varlığını diğerine borçlu özne, uygarlaşma yolunda en fazla kendi bedeninden uzaklaştı. Ve birey, türün yaşamını tekrar eder hale geldi. Kalabalıklar tarafından oluşturulan ortak anlamlar ve değerler; dilin, imgenin, simgenin, gösterenlerin yardımıyla yeniden ve yeniden üretilir oldu.

Doç. Dr. İsmail Gezgin, Gündelik Yaşamın Arkeolojisi'nde katılımcılara; arkeolojik, epigrafik, mitolojik ve sanatsal veriler ışığında doğumdan ölüme, hastalıktan tedaviye, kıyafetten bedene tarihsel bir yolculuk sunacak. Kadın, çocuk, evlilik, oyun, eğitim gibi konuların örnekleriyle ele alınacağı çalışma; arkeolojik ve mitolojik veriler ışığında gündelik yaşamın inşasına ve gündelik yaşamda kadın ve çocuk olmak konularına odaklanacak.

İsmail Gezgin’le Arkeoloji Dersleri'nin üçüncüsü; 22- 23 Şubat 2014 tarihlerinde, 12:00-16:30 saatleri arasında Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleşecek.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 18/35 °C
İstanbul 24/36 °C
İzmir 27/39 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,3550
EURO
9,9050
IMKB
80.549
ALTIN
485,90