Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
18 Şubat 2014
Erdal Beşikçioğlu Ustalıkla Susuyor
Usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu; Mehmet Turgut’un Âlâ Portreler sergisinde ustalıkla susuyor

Fotoğrafçı Mehmet Turgut’un Âlâ Portreler sergisi; Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam’ın portre ve videolarından oluşuyor.

Her biri alanının en önemli isimleri arasında yer alan ustaların, birbirlerini besleyerek ustalık'ı oluşturan üç ana kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlattığı sergide; diğer isimlerin aksine Erdal Beşikçioğlu, ustalığı ve sabrı, sözleri yerine güçlü oyunculuğu ve kağıtlara yazdıklarıyla anlatıyor. Beşikçioğlu’nun hiç konuşmadığı ve Sabır: acı, yoksulluk, haksızlık. Tüm bu durumlar karşısında ses çıkarmadan onların geçmesini bekleme erdemi tanımını oluşturan yazılarını kameraya gösterdiği video, sergide olduğu kadar sosyal medyada da büyük ilgi görüyor.

Âlâ Portreler sergisi; İstanbul’un ardından, 27 Şubat – 4 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara – Cer Modern’de sanatseverlerle buluşacak.

Sergide yer alan 9 büyük isim hayatlarında en küçük detaya en büyük özeni gösterdiler; denediler kusursuza ulaşana kadar, tekrar ve tekrar, sabırla... Tutkuları mükemmellik oldu, aşkla, sabırla, sadakatle yürüdüler yollarını. Süzdüler bilgilerini, damıttılar, yıllar ve yıllar boyunca... Çırak başladılar, usta oldular. Ve bir an geldi, işte o an vakıf oldular o sırra... Zamanla; Âlâ oldular.

Sanatın usta isimlerinin, portrelerinin yanı sıra, videolarının da yer aldığı Âlâ Portreler sergisinden elde edilecek gelir; Oyuncular Sendikası aracılığı ile sinema emekçilerine aktarılacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 19/35 °C
İstanbul 24/34 °C
İzmir 27/39 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,3480
EURO
9,8950
IMKB
80.549
ALTIN
485,75