Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
19 Şubat 2014
Aksigorta 2013 Finansal Sonuçları Açıklandı
Aksigorta, 2013 yılında 1,5 milyar TL prim üreterek 160 milyon TL net kâra ulaştı. 2012 yılına göre yaklaşık 200 milyon TL prim artışı sağlayan Aksigorta’nın hisseleri 2013 yılında yüzde 31 yükseldi.

Aksigorta’nın 2013 yılı finansal sonuçları açıklandı. 2013’te prim üretimini bir önceki yıla göre yüzde 16 artırarak 1,5 milyar TL’ye yükselten Aksigorta, karlılık odaklı portföy dönüşümünü devam ettirerek sigortacılık faaliyetlerinden kaynaklanan net karını da yüzde 85 artış ile 101 milyon TL’ye çıkardı. 1 Ocak 2013 itibari BIST’te 2,02 TL’den işlem gören Aksigorta hisse fiyatı, bir yılın sonunda 31 Aralık 2013’te 2,67 TL’ye ulaştı. 2013’te hem global hem Türkiye ekonomisindeki olumsuzluklara paralel olarak BIST 100 endeksinin değer kaybetmesine rağmen Aksigorta hissesi uzun vadede konumunu koruyarak 2013’te BIST 100’ün yaklaşık 51 puan üstünde getiri sağladı. Aksigorta, Yönetim Kurulu’nun kar dağıtım teklifinin Genel Kurul tarafından onaylanması durumunda 2014 yılında 61 milyon TL temettü dağıtacak.

Aksigorta, 2013 yılında konut sigortalarının içinde bulunduğu Yangın branşında yüzde 38, mühendislik ürünlerinin içinde bulunduğu Diğer branşında yüzde 27 büyüyerek oto dışı branşların portföy payını geçen yılın aynı dönemine göre 3 puan artırarak yüzde 38’den yüzde 41’e yükseltti. Banka kanalındaki yüksek büyüme trendi de devam ederek 2013 yılında yüzde 26 seviyesinde gerçekleşti.

ÖNCELİKLİ HEDEF, TÜM SÜREÇLERDE OLUMLU MÜŞTERİ DENEYİMİ
Aksigorta olarak müşterilerine poliçeyi satın aldıkları andan itibaren olumlu deneyim yaşatmak üzere 2013 yılında tüm iş yapış süreçlerini gözden geçirdiklerini belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 2014 yılını Müşteri Yılı ilan ettiklerini söyledi. Gülen, 2014 yılında, 2009 yılından bu yana uygulamakta oldukları karlılık ile dengeli ürün ve kanal karması stratejisinin yanı sıra sigorta ürünlerini daha basit, anlaşılır ve sempatik hale getirmeyi de hedeflediklerini söyledi. Uğur Gülen, şöyle dedi:

“2014’te motor dışı branşların payını artırarak dengeli bir portföy yaratmaya, pazar payımızı korumaya, banka kanalında büyümeye, acente kanalımızın kârlılığını iyileştirmeye, dönüşüm projelerini sürdürmeye ve piyasa değerimiz ile hisse performansımızı yükseltmeye devam edeceğiz. Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirirken de müşterilerimizin memnuniyetini daha da artırmak, toplumumuza sigortayı daha basit, anlaşılır şekilde anlatarak sempatik hale getirmek hedeflerimizin odak noktasını oluşturacak.”
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 7/18 °C
İstanbul 7/19 °C
İzmir 14/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
455,269