Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
20 Şubat 2014
Misafir Odası, Zeynep Atikkan'la Açılıyor
Gazeteci yazar Zeynep Atikkan, Avrupa’da yükselen aşırı sağ ve İslamofobiye odaklı araştırmasının sonuçlarını; 26 Şubat Çarşamba saat 19:30’da Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de katılımcılarla paylaşacak.

Eski adıyla ırkçılık, bugünkü adıyla ise kültürel doku tutmazlığı, Batı Avrupa’da yükselen yabancı düşmanlığı ve İslamofobi, siyaset sahnesini derinden etkiliyor. Avrupa toplumlarında ekonomik krizin şiddetlendirdiği öfke ve hoşnutsuzluğu kullanan aşırı sağ partiler, merkezdeki siyaseti radikalleştiriyorlar. İskandinav ülkelerinden Fransa’ya, Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere’ye kadar uzanan, Avrupa’yı kapsayan radikal sağcı popülist bir dalga bu. Avrupa demokrasileri, 1930’ların çok uzağında olsalar da, yabancı düşmanlığının makulleştiği bir iklim Avrupa’ya hakim oluyor. Mayıs 2014’de yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde gövde gösterisine hazırlanan aşırı sağ partiler bu iklimin ürünleri; aynı zamanda da bu ortamı besliyorlar. Dijital ortamı da bu amaçla ustalıkla kullanıyorlar.

Gazeteci yazar Zeynep Atikkan; Avrupa’da yükselen aşırı sağın dinamiklerini anlamak Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine ilgi duyan herkes için önemli. Bu partilerin neo-ırkçılığı mı, yoksa nasyonal popülizmi mi temsil ettiği, yeni muhafazakar ideologların pazarladığı uygarlıklar çatışmasına Avrupa’da cephe açılıp açılmadığı gibi soruları, yakında yayımlanacak kitabı için, Batı Avrupa başkentlerinde aşırı sağ partilerin liderlerine, üst yöneticilerine ve seçmenlere yöneltti.

Bağımsız araştırmacı gazeteci gözüyle konuyu yerinde izleyen Atikkan; 26 Şubat 2014, Çarşamba akşamı 19:30’da Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de ilk kez gerçekleşecek Misafir Odası başlıklı buluşmada, bu soruların yanıtlarını ve araştırmasının sonuçlarını katılımcılarla paylaşacak.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 18/35 °C
İstanbul 24/36 °C
İzmir 27/39 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,3550
EURO
9,9050
IMKB
80.549
ALTIN
485,90