Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
21 Şubat 2014
Türkiye Finans 2013 Rakamlarını Açıkladı
Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans 2013 yılsonu rakamlarını açıkladı. Türkiye Finans’ın aktif büyüklüğü 2013 yılsonu itibarıyla önceki yılsonuna göre %42,6 artarak 25 milyar TL’ye ulaştı.

2013 yılında da istikrarlı büyüme performansı sergileyen Türkiye Finans, yılsonu rakamları çerçevesinde, vergi öncesi 413 milyon TL, net 329 milyon TL kar açıkladı. Böylece Türkiye Finans yılın ilk üç çeyreğinde olduğu gibi yılsonunda da katılım bankaları arasında karlılıkta birinci sırada yer aldı.

Türkiye Finans’ın rakamlarını değerlendiren Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “Katılım bankacılığı sektörü 2013 yılında da Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörünün üzerinde bir büyüme sergileyerek bankacılık sektörü içinde %5,5’lik bir paya sahip oldu. Güçlü büyüme potansiyeline sahip katılım bankacılığı, gerek şubeleşme çalışmaları gerekse yeni ürünlerle ulaştığı geniş kitlelerle büyüme ivmesine hız kazandırdı. Sektörün öncü ve yenilikçi kuruluşu Türkiye Finans olarak, biz de bu güçlü büyümede önemli bir rol üstlenerek istikrarlı ve sürdürülebilir bir performans sergiledik. Bankamızın aktif büyüklüğü 2013 yılı itibarıyla bir önceki yıla göre %42,6 artarak 25 milyar TL’ye ulaştı.” diye konuştu.

Gürerk, “Bankamızın toplam kullandırılan fonlar tutarı 2012 yılsonuna göre %40 artışla 13 milyar TL’den 18 milyar TL’ye yükselirken gayrinakdi kredi portföyümüzün büyüklüğü ise 9 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye Finans olarak hem toplanan fonlarda hem kullandırılan fonlarda sektörün üzerinde bir büyüme oranı gerçekleştirdik. Toplanan fonlarda ise bankamız 15 milyar TL ile 2012 yılsonuna göre %32’lik bir artış sergiledi. Türkiye Finans olarak yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle Türkiye’de katılım bankacılığı sektörüne yön veriyor, aynı zamanda yaptığımız SUKUK ve diğer çalışmalarla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bunun yanında teknolojiye, şubeleşmeye ve reel sektöre önem veriyor, bu alanlarda çalışmalarımıza hız kazandırıyoruz. Türkiye Finans olarak yılsonu itibarıyla 250 şubemiz ve 3.990 çalışanımızla öncü konumumuzu sürdürüyoruz’’ dedi.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953