Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
Eğitimde Rasyonel Gelişim Çağı Başlıyor
ERA Kolejleri her bir öğrencisinin bireysel yetenek ve kavrama kapasitesine göre özelleştirilmiş inovatif ders teknikleriyle gelecek odaklı bir eğitim kurgusunu sistemleştirdi.

Eğitim sektöründeki 30 yıllık tecrübesini, 2013-14 öğretim yılında Türkiye’nin ilk Teknik Koleji ile mesleki eğitimle buluşturan ERA, 2014-15 öğretim yılına anaokulu dahil üniversiteye kadar süren 4+4+4 programının tüm kademelerinde hizmete açtığı ERA Kolejleri ile gelecek odaklı inovatif bir eğitim sistemine imza atıyor.

ERA Kolejleri’nin yaklaşım, hedef ve ilkeleri konusunda bilgi aldığımız ERA Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Filiz Kantekin şunları söylüyor: “Unvanı olan ERA ile yeni bir dönemi, rasyonel gelişim eğitimiyle yepyeni bir geleceği temsil eden ERA Kolejleri, eğitim sistemini, öğrencilerin bilimsel gelişim süreçlerine odaklamıştır. Bu yaklaşımımız, öğrencilerimizi tek tek bilimsel verilerle tanıyabilmemize ve her bir öğrencimize özel olarak eğitim verebilmemize olanak sağlamaktadır. İlkesel olarak, bilginin öğrencinin zihninde bir kişisel disiplin anlayışı ile başarıya dönüştürülmesini rasyonel gelişim eğitim sistemiyle sağlar. ERA Kolejleri, bilgi edinmeyi öğrencinin iç dünyasında bir ihtiyaç ve vazgeçilmez bir ilgi alanına çevirebilen bir keyif aracı olarak ele alır ve davranış modeli eğitimde positivitedir. Eğitimi, kayıtsız, şartsız insanoğlunu doğruya yönelten bir ışık olarak kabul eden ERA Kolejleri, sadece iyi öğrenciler yetiştirmek üzerine değil; bireylerin rasyonel düşünme yeteneklerini geliştirerek, bilgi ve özgüvenlerinin artırılması üzerine de kurgular. Eğitimde yaratıcılık ve inovasyonun sistemleştirilmesi, kurumu oluşturan eğitmenler, idareciler, veliler ve öğrenciler için genel prensip olarak kabul edilir. ERA Kolejleri’nde evrensel etik prensipleri kabul edilir, tüm yerel gelenek ve inançlara saygı, ahlaki yaklaşımımızın temellerini oluşturur.

ERA KOLEJLERİ ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞİN BECERİLERİ İLE DONATIYOR…

ERA Kolejleri’nde kurumsallaştırılan rasyonel ve inovatif eğitim sisteminin klasik eğitim sisteminden çok farklı olduğunun altını çizen Filiz Kantekin, farklılıkları şöyle anlatıyor:

“Bugün dünyada Z kuşağı olarak nitelendirilen ve 2025 yılında üniversiteye başlayacak ya da hayata atılacak öğrenciler, anne babalarından ve bizlerden çok daha farklı bir işgücüne katılacaklar. Bu sebeple biz öğrencilerimizi; birden fazla alanda faaliyet gösteren ve hızla gelişen teknolojileri kullanarak bir yandan değişen iş ortamlarında yaratıcı yaklaşımlar sergileyen, diğer yandan da dünyayı önemli ölçüde etkileyen karmaşık sorunları çözmek için global düşünen ekiplerde çalışabilecek bireyler olarak yetiştirmekle sorumluyuz. Era Kolejleri, günümüz öğrencilerinin gelecekte başarılı olmak için gerekli bilgi ve beceriler ile yaşam boyu sürecek bir yaratıcı düşünce ve çevik öğrenme yolculuğunu sunabilecek bir eğitim anlayışıyla, iletişim araçlarını ve teknolojiyi, öğrenmeyi etkinleştiren ve etkili iletişim kurabilen,yaratıcı, meraklı, eleştirel düşünen, teknoloji ve medya okuryazarı, işbirliği becerisi yüksek ve etik değerlere sahip, özetle 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bir nesil hedeflemektedir.

Bu hedeften hareketle, inovatif eğitim sistemini benimseyen ERA Kolejleri'nde; Brainfit Studio çözüm ortaklığı ile öncelikle öğrencilerin görsel, işitsel, psikomotor, sosyal ve duygusal, dikkat ve hafıza becerileri, gelişim düzeyleri envanterler ile belirlenerek, bireysel farklılıkları dikkate alınıp öğretime hazır hale gelmeleri için hazırlık eğitimi verilir. Çünkü öğrenme ve kendini gerçekleştirme ancak bireyin zihinsel, fiziksel, psikolojik, sosyal gelişim süreçlerinin uygun şartları sağlanırsa mümkün olabilmektedir.”

Era Kolejleri’nde öğrencilerin aralarında tasarım ve planlamanın, problem çözümünün, kararvermenin, ürün ve nesne tasarlamanın ve sonuçları iletmenin de yer aldığı bir dizi karmaşık görev ile bilgi ve becerileri öğrenmesini sağlayan, sistematik bir eğitim ve öğretim modeli uygulanacağını belirten Kantekin, “Öğretmen bilgiyi aktaran değil, öğrenciye öğrenme yolculuğunda rehberlik eden kişi olacaktır. Bu yüzden Era Kolejleri’nde eğitmenler de hem Z kuşağı özellikleri hem de bu öğrencilere özel öğretim yaklaşımları konusunda eğitim sürecine katılmaktadırlar" diyor.

ERA Koleji’nde öğrencilerin pratik hayatta karşılaşacakları problemleri eğitimcinin hazırladığı bir senaryo içerisinde rol alarak çözümlemelerine imkan sağlayan ERA Koleji, İngilizce eğitiminde ise ABD'de geliştirilen ve bilişsel öğrenme ilkelerini temel alan FastForWord programını uyguluyor. İşitme, dil, okuma engellerini alma, psikoloji, davranış algoritmaları ve multimedya teknolojileri kullanılarak hazırlanan program, öğrencilerin zihinsel aktivitelerini ve öğrenme yeteneğini geliştiriyor.Scientific Learning (bilimsel öğrenme) yaklaşımının öğrenmeyi hızlandıran çözümleri dünyada 45'ten fazla ülkede kullanılmaktadır. Bilgisayarda oyun oynayarak İngilizce öğreten, bireysel gelişim odaklı, tekrara dayanan, online eş zamanlı geri bildirim sunan, dünyada 5 bin noktada uygulanan özel bir programdır.”

ERA Kolejleri, eğitim alanında geliştirdiği ve öğrencilerine sunduğu üstün teknolojiye sahip eğitim model ve teknikleri sayesinde, insanoğlunun mükemmelliği arayışındaki mücadelesine yepyeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri





Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 10/22 °C
İstanbul 14/24 °C
İzmir 14/25 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
80.549
ALTIN
379,423