Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
22 Şubat 2014
İş Yatırım 2013 Sonuçlarını Açıkladı
İş Yatırım 2013 yılı konsolide net kârını 70,8 milyon lira olarak açıklarken, bu kâr şirketin tarihi en yüksek yıl sonu kârı olarak gerçekleşti.

Türk sermaye piyasalarının öncü ve lider kuruluşu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ISMEN), 2013 yılsonu finansal sonuçlarını açıkladı. İş Yatırım’ın konsolide net kârı, dördüncü çeyrekte yıllık bazda %14 artarak oniki aylık dönemde 70,8 milyon lira olarak gerçekleşirken, özkaynak karlılığı %14,5 oldu.

İş Yatırım Genel Müdürü Erdal Aral konuya ilişkin yaptığı açıklamada “2013 yılı küresel likiditenin azaldığı, sermayenin gelişmekte olan piyasalardan gelişmiş piyasalara yönelmeye başladığı, yurt içinde ve yurt dışında siyasi gerginliklerin arttığı, döviz kurları ve faiz oranlarında yukarı yönlü ve keskin değişikliklerin meydana geldiği zor bir yıldı. Sermaye piyasalarında yaşanan şiddetli dalgalanmalara rağmen, farklı faaliyet alanlarından gelir elde etme yeteneğimiz ile 2013 yılında finansal performansımızı başarılı bir şekilde devam ettirdik. 2013 yılında elde ettiğimiz kar, İş Yatırım için tarihi en yüksek kar oldu. Bu sonuçlar başta uzman insan kaynağımızın, başarılı faaliyet performansımızın ve etkin risk yönetimi politikamızın en önemlisi göstergesidir” dedi.

310,5 milyon lira çıkarılmış sermayeye sahip olan İş Yatırım’ın özkaynak büyüklüğü, son 6 yılda hissedarlarına ödediği halka arz gelirinin %97’sine karşılık gelen toplam 97 milyon TL nakit temettüye rağmen, geçen yılın aynı dönemine göre %13 artarak 518,5 milyon lira olarak açıklandı. İş Yatırım’ın yıllık bazda %18 artarak 4,9 milyar liraya yükselen aktif büyüklüğü ise sektörün toplam büyüklüğünün üçte birinden fazlasını temsil ediyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953