Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır     /    Finansbank 2013 Sonuçlarını Açıkladı     /    Deha Bilimlier İstanbul Mojo Sahnesinde     /    TTNET’e Kurumlar Vergisi Ödülü     /    İDA'dan Ücretsiz Doğum Semineri     /    Terra Ataşehir Çarşı'da Satışlar Başladı     /    Kadınlar Gününde Ücretsiz Makyaj Eğitimi     /    Brisa’nın 2013 Cirosu 1,489 Milyon TL     /    BTA Aşçıları Ödüle Doymuyor     /    Vialand'de İki Yeni Atama     /    Pegasus Avrupa'nın En Uygunları Arasında     /    Spastik Çocuklar Vakfı'na Uluslararası Ödül     /    Nedeni Bilinmeyen Ağrı; Kronik Pelvik Ağrı
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Şubat 2014
Bebek İstiyorum, Raflardaki Yerini Aldı
4 binin üzerinde bebeğin doğumuna katkıda bulunan Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Özörnek, birikimlerini kitaplaştırdı.

Ülkemizde üreme sağlığı alanında uzmanlığı ile adından söz ettiren ve bugüne kadar 4 bin bebeğin dünyaya gelmesinde pay sahibi olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hakan Özörnek, Bebek İstiyorum adlı yeni kitabıyla, bebek sahibi olmak isteyen ya da anne-babalığa hazır mıyız diyerek karar aşamasında olan okurlara kapsamlı bir kaynak kitapla sesleniyor.

Bebek İstiyorum-Üreme Sağlığı Hakkında Bilmeniz Gerekenler, niyet ve hazırlık aşamasından başlayarak, gebe kalmanın doğası, psikolojik boyutu, Tüp Bebek çözümü gibi ana başlıklar altında konuyu ele alıyor. Kadın erkek ilişkilerinin doğası, günümüz kadınının anne olma yolunda karşılaştığı güçlüklere de yer veren kitapta ayrıca çocuk sahibi olma arifesinde çiftlerle yoğun çalışmalar yürüten Uzman Psikolog Şule Bektan ve Diyetisyen Sevinç Akdur ile de bir röportaj da yer alıyor. Kesişim Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan, editörlüğünü Ebru Erdoğan’ın üstlendiği kitap, 15 Şubat’tan itibaren Remzi Kitapevleri ve D&R’larda ve Alkım Kitapevlerinde satışa sunuldu.

Bebek İstiyorum’un ana fikri keşke dememek
Kitabın hedefi hakkında bilgi veren Dr. Hakan Özörnek, tüm hekimlik hayatı boyunca binlerce kadın, binlerce aile gözleme imkanı bulduğunu, mesleki birikiminin yanısıra bebek sahibi olma konusunda kadınlara ve ailelere hem tıbbi hem de psikolojik destek olacak bir kitabı hazırlamayı uzun zamandır planladığını söyledi. Kitabın birinci hedefinin kadınların keşke dememesi olduğuna dikkat çeken Dr. Özörnek şöyle devam etti: “Ülkemizde de tüm dünyada da istatistikler insan ömrünün uzadığını gösteriyor. Hatta 40’lar artık yeni 20’ler olarak kabul ediliyor. Uzayan ömre göre eğitimimizi, işimizi, hayatımızı planlar olduk. Ancak maalesef, olağanüstü gelişmiş yardımcı yöntemlere rağmen geçmişte de bugün de kadınların en doğurgan olduğu yaşlar 20-35 yaşlar arasıdır ki, 30’dan sonra gebe kalma şansı dramatik olarak düşmektedir. Bu gerçeğe rağmen özellikle büyük şehirlerde 35 yaş ve sonrasında anne olma eğilimi ve gebeliği bu yaşlara erteleme eğilimi ciddi şekilde artmakta, istatistikler de bu gerçeği yansıtmaktadır. Benim hedefim, kadınların geç kalmalarını önlemek ve keşke demelerini engellemek, konuyla ve sağlıklarıyla ilgili yeterince bilgilenerek doğru zamanda anne olmaları konusunda onları teşvik etmek.”

“İlişkilerde erkek de kadının anne olma ihtiyacının bilincinde olmalı”
Özellikle kentli ve çalışan kadınlarda, doğurganlık açısından en verimli yaşların kaybedildiğini belirten Dr. Özörnek, ileriye atılan evlilik yaşı ve gebelik yaşı nedeniyle riskli gebeliklerin de arttığını ifade etti. Özellikle beyleri, evlilik yolunda ilerleyen ilişkilerde sorumlu düşünmeye davet eden Dr. Özörnek, karar sürecinde kadının annelik açısından kaybettiği zamanın telafisinin çok zor olduğunu belirtti. Dr. Özörnek, erkeğin kadının anne olma arzusuna karşı duyarlı ve sorumlu davranmasının bu konuda doğru ve zamanında adım atılmasına katkısı olacağını vurguladı.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/20 °C
İstanbul 15/19 °C
İzmir 13/24 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,6802
EURO
6,5181
IMKB
80.549
ALTIN
223,065