Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
23 Şubat 2014
Ayakkabı Yan Sanayicileri Fuarda Buluşuyor
Ayakkabı yan sanayi sektörünün tüm oyuncuları 26 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında 51. kez AYSAF Fuarı ile CNR EXPO Yeşilköy’de bir araya geliyor.

Türkiye’de 5 milyar dolar büyüklüğe ulaşan ayakkabı sektörünün ihracatından önemli oranda pay alan ayakkabı yan sanayi sektörü, daha fazla ihracat hedefiyle CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek 51. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda biraraya geliyor.

Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te gerçekleşmesi öngörülen 1,5 milyar dolarlık ihracat hedefini 2,5 milyar dolara yükselten sektör, 300 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan sektörün dünya pazarındaki payını artırmaya çalışıyor.

Sektör, küresel areneda
CNR Expo’da 26 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 2014-2015 sonbahar- kış, taban, kalıp, ökçe, makine, deri, kimya, tekstil, aksesuar gibi ayakkabı yan sanayi ürünleri sergilenecek.

Türk ayakkabı sektörünü küresel platforma taşıyan fuar, sektörün yurtdışındaki prestijini artırmasını da sağladı. Son zamanlarda Uzakdoğu’da düzenlenen yan sanayi fuarlarına Türkiye deri firmaları ile en çok milli katılımı sağlayan ülke konumuna geldi.

İhracat ve tanıtım noktası
Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği’nden (AYSAD) alınan bilgiye göre; 2023 yılı ihracat hedefine daha önce 1.5 milyar dolar destek sağlamayı hedefleyen sektör son yıllarda kaydettiği ihracat başarısı doğrultusunda bu hedefi 2,5 milyar dolara çıkardı.

Ayakkabı yan sanayine hedefi revize ettiren etkenlerden biri de sektörün ihracat ve tanıtım noktası AYSAF oldu.

Sektör, 2013 yılında ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 32,5 artışla 723 milyon dolara çıkardı. Buna karşın bir önceki yıla oranla yüzde 15 artışla 992 milyon dolarlık ayakkabı ve ayakkabı aksamı ithalatı yapıldı. Bu istatistikler doğrultusunda ihracatın ithalatı karşılama oranı da bir önceki yıla oranla 10 puanlık artışla yüzde 73 seviyesinde gerçekleşti.

Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen fuar; Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB desteklerinde düzenleniyor.

Avrupa’da konusunda en büyük ikinci fuar olma özelliğiyle ön plana çıkan AYSAF fuar alanını büyüttü.
Geçtiğimiz yıl 30 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuar, bu yıl 40 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Fuara, başta; İtalya, Ukrayna, İran, Almanya, Romanya olmak üzere çok sayıda ülkeden alım grupları gelecek.

Ziylan Taban, Muya Taban, Fatih ökçe, Opak, Küçükköseleci, Kopuzlar Deri, Cihan Deri, İleri Deri, Prestij Makine, Elit Makine, Megatek, Özyılmaz Makine, Erdoğdu, Derimsan gibi sektörün öncü firmaların katılım gösterdiği fuarın katılımcı ülkelerini ise Rusya, Ukrayna, İran, İtalya, Almanya ve Romanya oluşturuyor.

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 9/23 °C
İstanbul 17/26 °C
İzmir 16/31 °C
PİYASALAR
DOLAR
6,0406
EURO
6,7414
IMKB
80.549
ALTIN
248,760