Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
25 Şubat 2014
İş Bankası'ndan Portföy Garantisi Sistemi
İş Bankası esnafa ve küçük işletmelere Portföy Garantisi Sistemi ile destek oluyor

Türkiye İş Bankası, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile Mikro KOBİ’lere Mikro Krediler Portföy Garantisi Sistemi Protokolü’nü imzaladı. Portföy Garantisi Sistemi ile şirket merkezleri protokol kapsamında belirlenen 43 ilde yer alan firmalar, 31.12.2014 tarihine kadar 6 aydan 36 aya kadar değişen vadede tek seferde 49.500 TL’ye kadar, toplamda ise 148.500 TL’ye kadar Taksit Ödemeli Ticari Kredi kullanabilecek.

Programdan yararlanmak isteyen firmaların, başvuru tarihi ve önceki 2 yılsonu çalışan sayısının 9 ve altında olması gerekiyor. Ayrıca aynı dönemlerden en az birinde işletme cirosu ve aktif büyüklüğünün de 2 milyon Euro’nun altında olması şartı aranıyor. Başvuru için bir diğer önemli husus ise firmanın mevcut durumda KGF özkaynaklarından kullandığı kredi kefalet riskinin bulunmaması.

Program ile ilgili olarak İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, ‘Ülkemizdeki esnafların ve küçük işletmelerin kredi kullanırken yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyoruz ve KGF ile imzalamış olduğumuz Portföy Garantisi Sistemi ile teminat problemine çözüm getirmeyi amaçlıyoruz. Program kapsamında KGF’nin kefaleti, verilen kredi tutarının %80’i düzeyinde. Programdan en çok teminat güçlüğü nedeniyle finansmana erişimde zorluk yaşayan esnaf, küçük işletme ve serbest meslek sahiplerinin fayda sağlayacağını düşünüyor ve genişleyen ürün yelpazemizle daha fazla kesime destek olmayı amaçlıyoruz. Programdan yararlanan firmalar temin ettikleri kredi tutarını işletme sermayesinin finansmanında kullanarak işlerini büyütebilecek, daha da ileri götürebilecekler” dedi.

Portföy Garantisi Sistemi’nden Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Van, Muş, Bitlis, Hakkâri, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Samsun, Tokat, Çorum, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin ve Gümüşhane illerinde faaliyet gösteren esnaf ve işletmeler yararlanabiliyor.

İş Bankası KOSGEB’le, KGF ve diğer bankaların da katılımları ile KOSGEB Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’ndan destek almaya hak kazanan firmaların eş finansman kapsamındaki finansman ihtiyaçlarına yönelik olarak KOSGEB desteği dışında kalan kısım için Eş Finansman Kredi Programı Protokolü'nü de imzaladı.

İş Bankası Eş Finansman Kredi Programı Protokolü’ne ek olarak protokolde yer alan destek programlarının yanı sıra geri ödemesiz ve/veya geri ödemeli sunulan tüm KOSGEB destek programlarına da KOSGEB Destek Paketi adı altında oluşturduğu ve KOBİ’lerin proje kapsamında oluşabilecek tüm finansman ihtiyaçlarına çözüm getiren kredi ürünleri ile destek veriyor. KOSGEB Destek Paketi’nde Köprü Finansman Kredisi, Eş Finansman Kredisi ve Teminat Mektubu ürünleri yer alıyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 5/12 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 11/21 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,1215
EURO
9,6955
IMKB
80.549
ALTIN
454,953