Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
26 Şubat 2014
Aldatıldığınızı Bilmek İster misiniz?
Paul Ekman ’ın dünyaca ünlü ESaC ve ETaC eğitimleri Nisan’da Türkiye’de

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen Lie To Me dizisine esin kaynağı olmuş, TIME Dergisi tarafından yayımlanan İz bırakan 100 kişi listesinde yer almış ve Amerikan Psikoloji Derneği tarafından 20.yy’ın İz Bırakan Psikologlarından biri seçilmiş Prof. Paul Ekman’ın, yüz ifadelerine yönelik çözümleme ve tanımlama yöntemlerinin konu edildiği ESaC VE ETaC eğitimleri, Sola Unitas organizasyonuyla Nisan 2014’te Türkiye’de.

Nisan ayında, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan, Paul Ekman ESaC VE ETaC eğitimleri, Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) konulu iki farklı modülden oluşacak. Eğitimlerde, yüz ifadeleri ve yüz okuma tekniklerinin yanı sıra jest, mimik, ses, tarz ve konuşulanlar olarak ayrılan ifade biçimlerini okumak konusunda, Paul Ekman tarafından geliştirilen teknikler, katılımcılarla paylaşılacak.

Paul Ekman International Academy Direktörü Cliff Lansley ve akademi eğitmeni Aaron Garner tarafından verilecek eğitimlerin birinci modülü Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler| ESaC, 4-5-6 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek | ETaC olarak bilinen ikinci eğitim modülünün tarihi ise 8-9-10-11 Mayıs 2014 olarak belirlendi.

Ülkemizde de merak ve ilgiyle takip edilen Prof. Paul Ekman’ın yalan ve ifade üzerine gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu elde ettiği metotların, katılımcılarla paylaşıldığı eğitimlere iş dünyasından çok sayıda CEO, İnsan Kaynakları Yöneticisi ayrıca Yüksek Rütbeli Asker, Emniyet mensupları ve daha pek çok profesyonelin katılması bekleniyor.

Simultane tercüme ile gerçekleşecek Paul Ekman ESaC VE ETaC eğitimleri kişinin gerek kendi, gerekse diğer insanlar açısından yalan, acı çekmek, pişmanlık, gizli öfke ya da farklı amaç hedeflemesi karşısındaki tutum, duygu ve tepkilerin fark edilmesi ve uygun stratejilerin belirlenmesi gibi edinimler kazandırıyor.

Son 40 yıldır, insan yüzünün incelenmesi, mimik ve jestlerin tanımlanması, mikro ifadeler, evrensel jest ve mimikler üzerine çalışmalar yapan ve konusunda çığır açan Prof. Paul Ekman’ın ESaC ve ETaC eğitimleri, Paul Ekman International Türkiye Yetkili Temsilcisi Sola Unitas tarafından gerçekleştiriliyor.
 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 12/29 °C
İstanbul 22/29 °C
İzmir 21/36 °C
PİYASALAR
DOLAR
7,3653
EURO
8,7151
IMKB
80.549
ALTIN
460,837