Yonca Lodi'den Hoşgörü Yılı Çağrısı     /    Depresyondayım Şarkısına Yeni Yorum     /    İstihdamı Hareketlendiren 4 Sektör     /    Barilla Gıda'ya Hayvan Refahı Ödülü     /    Işığın Kırılımı Gösterisi SALT Beyoğlu'nda     /    ÇEİS'e Kristal Baret Ödülü     /    Gayrimenkul Sektöründeki Toparlanma Sürüyor     /    Sektörel Sürdürülebilirlik Araştırması'nın İlk Sonuçları Açıklandı     /    Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin     /    TÜSİAD ve Deloitte'dan Blokzincir Teknolojisi Raporu     /    Forum Kayseri, 7. Yaşını Kutluyor     /    3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Şubat 2014
SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, dünyanın en önemli mobil teknoloji buluşması olan GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde yenilikçi teknolojilerini tanıttı.

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen ve mobil teknoloji dünyasının kalbinin attığı Mobil Dünya Kongresi 2014 tamamlandı. 24-27 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’ne, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin mobil inovasyonları damga vurdu.

SAP’nin global pazarda lider olan SAP Mobil Platform çözümleri, yazılım geliştiricilerine mobil uygulama alanında destek sunuyor. Açık bir partner ve geliştirici ekosistemini kucaklamayı ilke edinen SAP, Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduğu projesiyle, pazarda lider olan SAP Mobil Platform üzerinden milyonlarca mobil uygulama geliştiricisine sağladığı maliyet avantajını anlattı. Xamarin ve Service2Media ortaklığında hayata geçirilen proje, 111 ülkedeki mobil uygulama geliştiricilerine ve 150’den fazla danışman partnere iOS, Android ve Windows 8 platformundaki uygulamaları hızla ve maliyetleri azaltarak hayata geçirecek SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) ve bulut bilişim altyapısını sunuyor.

Mobil mesajlaşmada güvenlik SAP’ye emanet
SAP’nin Mobil Mesajlaşma Güvenliği çözümü, GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde dikkat çeken lansmanlar arasındaydı. Mobil cihazları hedefleyen ‘spam’ saldırıların artışına karşın güçlü bir önlem olarak geliştirilen çözüm, operatörler arası SMS bazlı saldırıları engellemeyi hedefliyor. Son iki ay içinde yeni anti-spam özelliklerine kavuşan SAP SMS 365 mobil servisi, dünya çapında yaklaşık 18 milyon spam saldırısını durdurmayı başardı. Zararlı SMS trafiğini tespit edip engelleyen teknoloji, Cloudmark’ın mobil güvenlik ürünüyle entegre edilerek SAP SMS 365 markası altında mobil dünyanın kullanımına sunuluyor. Bu çözümle mobil iletişim abonelerini risk altında bırakan mesaj saldırıları büyük ölçüde engellenebiliyor. Katma değerli SAP SMS 365 çözümü şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mobil operatörlerin büyük bir kısmında kullanılıyor ve dünya çapındaki mobil operatörler tarafından benimseniyor.

SAP’den akıllı şehirlere değer katan akıllı otomobil teknolojiler
Barselona’da mobil teknolojinin devlerini bir araya getiren buluşmada, SAP’nin BMW ortaklığıyla hayata geçirdiği akıllı otomobil projesi ilgi çeken inovasyonlar arasında yer aldı. BMW Ar-Ge departmanıyla SAP’nin hayata geçirdiği inovasyon, araç içi mobil servisleri hayata geçirecek altyapı çözümleri sunuyor. Akıllı araçlar, yakın gelecekte dijital bağlantılı yaşamın temelini oluşturacak akıllı şehirlerde ulaşımın en önemli unsurunu teşkil edecek. Akıllı araçlarda sürdürülebilir gelişimi hedefleyen SAP, yeni BMW prototipinde dünyanın ilk ve tek gerçek zamanlı bellek içi platformu SAP HANA bulut bilişim çözümünü kullanıyor. Otomotiv ve ulaşım dünyasında dikkat çekici bir inovasyon sunan çözüm, sürücüye kontrol paneli üzerinden, kişiselleştirilmiş lokasyon ve rota bilgilerini gerçek zamanlı olarak sunuyor. Akıllı otomobil projesinde prototip BMW, SAP teknolojisiyle sürücünün varmak istediği noktayla araç arasındaki mesafeyi ölçerek güvenli park etmek için izlemesi gereken rotayı bildiriyor. Ayrıca aracın konumuna uygun kampanya, indirim ve sadakat kuponları, sürücünün kişisel taleplerine göre bulut teknolojisi üzerinden araca iletilebiliyor.

İnovasyon üreten gençlere global destek
Akıllı şehirlere giden yolda akıllı bilişim teknolojilerine yatırımı önceliklendiren SAP, BMW ortaklığını duyurduktan sonra, Küresel Bağlantılı Otomobil Yarışması’nın ve Yarının Aracı Yarışması’nın kazananlarını GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde açıkladı. Gençlerin inovatif fikirlerine açık olan yarışmada, dünya çapında üniversite öğrencileri, akıllı cihaz ve otomobillerde hayata geçirilebilecek fikirleri ortaya attı. Kazanan projeler sektörel uzmanlarla bu fikirleri hayata geçirmek üzere geliştirme fırsatı yakalayacak. Küresel Bağlantılı Otomobil Yarışması’nda şehirde ulaşım, trafik, yakıt, park gibi konularda altı kazanan seçildi. Güney Carolina’daki Clemson Üniversitesi’nde geliştirilen ve ücret, lokasyon, ulaşım süresi gibi değişkenleri hesaba katarak en uygun park yerini öneren ParkinGain uygulaması ödül töreninde takdir topladı.

SAP’den global çapta mobil ortaklıklar
Hizmet verdiği tüm sektörlerde mobilleşmeyi destekleyen ve mobil teknolojilere liderlik etmeyi hedefleyen SAP, GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde ayrıca global aktörlerle hayata geçirdiği birçok farklı uygulamayı lanse etti. SAP ortaklığında hayata geçirilen bulut servisleri sayesinde, Portekiz Telekom, Türkiye’de de KOBİ’lere sunulan SAP Business One bulut çözümünü kurumsal müşterilerine sunmaya başladı.

Suudi Telekom, şebeke yönetimi ve operasyonlarını SAP çözümleriyle sağlayarak 4G teknolojilerine geçeceğini duyurdu. SAP, Suudi Telekom’un şebekesinde maliyetleri azaltacak ve operasyonları hızlandıracak çözüm ortağı oldu.

Pakistan’da hayata geçirilen UBank şubesiz bankacılık uygulaması, SAP altyapısıyla müşterilerin kullanımına sunulan bir başka inovasyon oldu. Mikro finans desteği ile 210 yerleşim biriminde 17 binden fazla Pakistanlı girişimciye ulaşan UBank, SAP Mobil Bankacılık çözümünü kullanıyor. SAP’nin UBank çözümü Temmuz-Aralık 2013 döneminde 2,4 milyon hesap hareketini başarıyla gerçekleştirdi ve 106 milyon dolarlık bir ekonomi yarattı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, konu hakkında şunları söyledi:
“Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP olarak, dünya çapında 66.000’den fazla çalışanımız, önde gelen inovatif ürün ve servislerimizle müşterilerimizin işlerini daha iyi yönetmesine yardımcı olarak sürdürülebilir ekonomik büyümeye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yıllık cirosu yaklaşık 16,22 Milyar Euro olan SAP’nin yazılım çözümleri; üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamunun da aralarında olduğu 25’ten fazla sektöre güç veriyor. 188’den fazla ülkede bulunan her ölçekteki 251.000’den fazla müşterimize inovatif teknolojilerle rekabetçilik ve verimlilik avantajı sağlıyoruz. 2015 yılı itibarıyla çözümlerimizle dünya genelinde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedeflerken, inovasyonu faaliyetlerimizin odağına koyuyoruz. Bulut bilişim ve mobilleşme alanında çözümlerimizle, her yıl olduğu gibi bu yıl da yenilikçi yaklaşımımızı GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduk. Global partnerlerini öne geçiren yenilikçi SAP teknolojilerini, SAP Türkiye olarak ülkemizde de müşterilerimizin kârlılığını ve verimliliğini artırmak üzere hizmete sunmaktan gurur duyuyoruz.”

 


İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 14/26 °C
İstanbul 15/23 °C
İzmir 19/32 °C
PİYASALAR
DOLAR
8,6300
EURO
10,1200
IMKB
80.549
ALTIN
491,50