3 Saat 34 Dakika Televizyon İzliyoruz     /    Optisyenlik Öğrencileri İTO'da     /    Mandalinanın 10 Önemli Faydası     /    PayTR'nin Yeni Genel Müdürü Tarık Tombul     /    Seramiksan Servis Ağını Genişletiyor     /    Fernando Muslera'dan Liderlik Tüyoları     /    Vakıfbank Üçüncü Kez Kupayı Kazandı     /    Pfizer ve Hacettepe Üniversitesi İşbirliği     /    Sema Öztürk Klipte Oynadı     /    Bilge Karadeniz Yeni Kitabını Tanıttı     /    Delphi Technologies’den Yeni Otomobillere Özel Fren Balataları     /    Panasonic'in yeni IP serisi ile kolay iletişim     /    Albüm Kapağından Şarkı Dinleme Dönemi     /    İDO'da Bahar Kampanyası Başlıyor     /    Ford Otosan'a Mixx Awards Ödülleri     /    SAP Teknolojisi Mobil Kongrede Fark Yarattı     /    Sandoz İki Fabrikası ile İlk Beşte     /    Dişi Leoparlar Cevahir AVM'de     /    Aileye Kast Eden Dinamit: Müt’a     /    Ege PERDER Yeni Başkanını Seçti     /    Bebekte İnatçı Ağlama Niye?     /    Goran Bregović, Zorlu Center PSM'de     /    TeknoSA'dan İstanbul’a 59’uncu Mağaza     /    WhatsApp’ın Masaüstü Programı Yok     /    İSO İnovasyon Büyük Ödülü VİKO'nun     /    Zamanı Durduran Muhteşem Dörtlü     /    Sigortasını Yapı Kredi'den Yaptırana Fırsat     /    Goodyear Ürünleri Cenevre Fuarı'nda     /    Kalbinizin Ritmini Koruyun     /    Kanz ile Çocuklar Bahara Hazır
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ


ANKET
Son işinizi nereden buldunuz?
Gazete İlanı
Kariyer Siteleri
Tandık
Şirkete Başvuru
Diğer
LİNK BANKASI
28 Kasım 2007
Perakende Sektöründe İstihdam Artışı Devam Ediyor
AMPD tarafından ilki eylül ayında açıklanan Perakende Endeksi'nin ekim ayı sonuçlarıda sektördeki istihdam artışının devam ettiğini gösteriyor.

Perakende Sektörü Yatırımlarını Sürdürüyor


Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), Araştırma şirketi Nielsen ile işbirliği içinde hayata geçirdiği ve ilk defa Eylül ayında açıklanan Perakende Endeksi'nin ekim ayı sonuçlarını açıkladı.

Endeks verilerine göre, 2007 yılı Ekim ayı da, sektörün net pozitif istihdamla kapattığı bir dönem olmuştur.

Sektörde yaratılan yeni istihdam, 2007 yılı Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artmıştır. Ekim verileriyle birlikte, sektörün son 10 aylık toplam istihdam artışı yüzde 19,8; son 12 aylık istihdam artışı ise yüzde 20 olarak gerçekleşmiştir. Son açıklanan Ağustos verilerine göre, tarım dışı istihdamın 12 ayda yüzde 3 seviyelerinde büyüdüğü düşünülürse, perakendenin istihdam yaratma hızının ulaştığı boyut daha iyi anlaşılacaktır.

Sektörde toplam çalışan sayısı endeksi, 22 aylık dönemde düzenli bir artış göstererek endeks bazında 100’den 146’ya çıkmıştır. İki yıldan az bir sürede gerçekleşen bu artış dikkat çekicidir. Organize perakende, istihdamda giderek bir çıpa haline gelmektedir.

İstihdamın önemli bir boyutuna işaret eden Firma kadrolarında bulunan mağaza çalışan sayısı ise, Ocak 2006 - Ekim 2007 döneminde yüzde 59 artmıştır.

Firma kadrolarında yaratılan yeni istihdam, 2007 Ekim ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artmıştır.

Bu durum, organize perakende sektörünün yalnızca çok yüksek oranlarda değil; aynı zamanda iş güvencesi de sunan kayıtlı bir istihdam dinamiği yarattığını teyit etmektedir.

İş Başvuru Bilgileri
Staj Başvuru Bilgileri

Şehir Şehir Alışveriş Merkezleri

Kongre ve İş Otelleri

YAZARLAR
M. Efsun Yüksel Tunç
HAVA DURUMU
Ankara 4/10 °C
İstanbul 9/16 °C
İzmir 10/16 °C
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
80.549
ALTIN
213,679